Wrocław: Zwężenia jezdni na Pełczyńskiej

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2016-08-03 16:49 | Zmodyfikowano: 2016-08-03 16:49
A|A|A

Jak informuje ZDiUM, zasadnicze roboty prowadzone przez MPWiK przy budową sieci kanalizacyjnej w ul. Pełczyńskiej już się zakończyły. Obecnie zajęty jest jeden pas jezdni w kierunku centrum na wysokości numerów 98 do 104 w związku z budową odwodnienia i chodników na odcinku od Kominiarskiej do posesji nr 153, oraz od Perzowej do posesji nr 104. Na wspomnianych odcinkach powstaną również perony przystankowe oraz nowe przejścia dla pieszych.

Prace przy budowie chodników toczą się już od jakiegoś czasu, natomiast na obecnym etapie zaawansowania robót konieczne jest zajęcie pasa jezdni w stronę centrum na potrzeby budowy odwodnienia - kanalizacji deszczowej.

Prace drogowe zostały podzielone na 3 etapy w celu zminimalizowania utrudnień.

W tej chwili roboty prowadzone są na odcinku między numerami 98 a 104 i będą się przesuwać w stronę ul. Kominiarskiej.

Każdy z etapów potrwa ok. 2 tygodnie.

W obrębie placu budowy ruch odbywa się wahadłowo i jest sterowany sygnalizacją świetlną. Wykonawca ma obowiązek obserwować natężenie ruchu i w razie tworzenia się dużych zatorów ruch ma być sterowany ręcznie przez uprawnionego pracownika.

Prace przy odtworzeniu tymczasowej nawierzchni po pracach potrwają do połowy września. Nawierzchnia docelowa na całym remontowanym odcinku będzie układana podczas 4 weekendów we wrześniu oraz październiku.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama