IO w Rio de Janeiro: udana inauguracja polskich siatkarzy

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-08-07 22:05 | Zmodyfikowano: 2016-08-07 22:05

Mistrzowie świata spotkanie z niżej notowanym rywalem rozpoczęli na odpowiednim poziomie koncentracji. Dzięki dobrej zagrywce i skutecznym atakom Bartosza Kurka w drugiej części seta Polacy odskoczyli rywalom na cztery punkty. Końcówka także należała do zespołu trenera Antigi, który zwyciężył ostatecznie do 18.

W drugiej partii polscy kibice nieco dłużej musieli drżeć o końcowy wynik. Biało-czerwoni zaczęli mieć problemy z przyjęciem zagrywki. Szczególnie we znaki dawał nam się w tym elemencie atakujący egipskiej drużyny Ahmed Elkotb. Egipcjanie prowadzili już 9:5. W odrabianiu strat Polakom pomogło nieszczęście rywali. W jednej z akcji urazu stawu skokowego doznał Elkotb, który musiał opuścić parkiet. Dzięki dobrej zagrywce Michała Bieńka nasz zespól odzyskał inicjatywę. Drugą odsłonę mistrzowie świata wygrali 25:20.

Trzeci set był już jednostronnym widowiskiem. Nasi siatkarze objęli prowadzenie 7:1. Sporej przewagi Polacy nie dali sobie odebrać nawet gdy na boisku zaczęli się pojawiać rezerwowi. Efektem było zwycięstwo w tej partii 25:17 i wygrana w inauguracyjnym olimpijskim występie 3:0.

Kolejnym mecz w Rio biało-czerwoni rozegrają we wtorek 9.08. Rywalem będzie reprezentacja Iranu. Początek o godz. 22.00 naszego czasu.

Polska - Egipt 3:0 (25:18, 25:20, 25:17)

Polska: Łomacz, Kurek, Kłos, Bieniek, Kubiak, Mika, Zatorski (libero) oraz Drzyzga, Konarski, Buszek, Bednorz.

Egipt: Abdalla, Elkotb, Abou, Badawy, Afifi, Abdelrehim, Mohamed (libero) oraz Thakil, Abdelhay, Nagib, Abdelaal, Abouelhassan.