Rio 2016: Nasi siatkarze pokonali Argentyńczyków. Świetny mecz Łomacza

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-08-11 07:23 | Zmodyfikowano: 2016-08-11 07:23

Wygrana nad Argentyną - trzecia w trzecim meczu turnieju - dała pozycję lidera grupy B zespołowi trenera Stephane’a Antigi. Czwartkowy sukces zapewnił też Polakom awans do fazy pucharowej.

Do stanu 3:3 zespoły grały punkt za punkt, później inicjatywę przejęli Polacy. Na środku świetnie spisywał się drugi środkowy - Mateusz Bienie, a na szalał Michał Kubiak i Mateusz Mika (14:9). Polacy wygrali pierwszego seta do 21. W tym fragmencie gry reprezentanci Polski zanotowali aż 63% skuteczność w ataku.

W secie numer dwa mistrzowie świata kontynuowali swoją dobrą, a przede wszystkim skuteczną grę. Dość szybko wypracowali trzypunktową przewagę (7:4). Zawodnicy Stephane’a Antigi nie zwalniali tempa. Dominowali na boisku w każdym elemencie gry (13:6).

Warto podkreślić bardzo dobre rozegranie Grzegorza Łomacza z Cuprum Lubin, który wielokrotnie gubił blok Argentyńczyków. Zespół z Argentyny nie miał żadnych argumentów, Polacy wygrali seta 25:19.

Trzecia partia była już bardzo wyrównana. Argentyńczycy przez dłuższą część prowadzili, a w decydującym momentach gra była już niezwykle wyrównana. Polacy bronili setowych, tak samo Argentyńczycy, ale ostatecznie byliśmy lepsi. Wygraliśmy... 37:35. Decydujący punkt zakończył się challengem. Kurek zagrał atak w aut, ale jak pokazały powtórki piłka musnęła po drodze mały palec zawodnika z Argentyny.

Kolejnym, czwartym rywalem „Biało-czerwonych” w fazie grupowej będzie zespół Rosji, mecz zostanie rozegrany w sobotę o godz. 20.00 polskiego czasu.

W poniedziałek polscy siatkarze zakończą rozgrywki grupowe spotkaniem z Kubą (godz. 22.05).

Do ćwierćfinałów awans wywalczą po cztery najlepsze zespoły z każdej z dwóch grup.

Polska - Argentyna 3:0 (25:21, 25:19, 37:35)

Polska: Bartosz Kurek, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz, Michał Kubiak, Mateusz Mika, Mateusz Mika, Paweł Zatorski (L) oraz Dawid Konarski, Fabian Drzyzga, Rafał Buszek, Piotr Nowakowski

Argentyna: Cristian Poglajen, Facundo Conte, Sebastian Sole, Bruno Lima, Pablo Crer, Luciano De Cecco, Alexis Gonzalez (L) oraz Jose Luiz Gonzalez, Damian Gonzalez, Nicholas Bruno, Ezequiel Palacios