US Open: Łukasz Kubot awansował do II rundy miksta

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-09-03 07:30 | Zmodyfikowano: 2016-09-03 07:30

Pierwszy set skończył się tie-breakiem. Zanim do niego doszło obie strony po razie przełamały rywali. Kubot i Hlavackova zrobili to w trzecim gemie (do 40), po to by w kolejnym uznać wyższość Jurak i Martina (do 30). W tie-breaku błędów było więcej. Zaczęło się źle dla Polaka i Czeszki bo przegrali punkt przy swoim serwisie i byli gorsi 1:3. Straty odrobili jednak z nawiązką. Po dwóch przełamaniach prowadzili już 6:4 i mieli piłkę setową. Pierwszej nie wykorzystali, ale drugą przy podaniu Chorwatki i Francuza już tak. Kubot i Hlavackova wygrali zatem tie-break 7:5.

Druga partia była szybsza. Polak i Czeszka zaczęli ją od wygranego na sucho gema, a potem obie pary zgodnie punktowały przy swoich serwisach. Wyjątkiem był ósmy gem. Łukasz Kubot i Andrea Hlavackova przełamali wtedy Jurak i Martina do 40, a w kolejnym gemie (do 15) przy własnym serwisie wygrali całego seta - 6:3.

US Open I runda gry mieszanej:

Andrea Hlavackova (Czechy, 6) / Łukasz Kubot (Polska, 6) - Darija Jurak (Chorwacja) / Fabrice Martin (Francja) 7:6(5), 6:3

O ćwierćfinał Polak i Czeszka zagrają z Kanadyjką Gabrielą Dabrowski i Hindusem Rohanem Bopanną, którzy pokonali Amerykanów Jamie Loeb i Noaha Rubina 7:5, 6:4.