Nieudana inauguracja Superligi w Lubinie. Metraco Zagłębie przegrało z Vistalem

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-09-04 21:30
A|A|A

fot. zaglebie.lubin.pl

Autorką pierwszej bramki w nowym sezonie dla Zagłębia była Jovana Milojević. W odpowiedzi konto Vistalu otworzyła Aleksandra Zych. Ekipa gospodarzy po skutecznie wykonanym rzucie karnym Żany Marić wróciła na prowadzenie, ale nie cieszyła się nim długo. W siódmej minucie lepsze były już gdynianki 4:3. Od tego momentu Metraco Zagłębiu zaczął uciekać mecz. W 13 minucie lubinianki były gorsze 4:7. Do szatni schodziły przegrywajac 9:14. Jakby tego było mało w 25 minucie na noszach parkiet opuściła Żana Marić.

Chorwatka po zmianie stron na szczęście wróciła jednak do gry. Całemu Zagłębiu się to nie udało. W najlepszym momencie lubinianki przegrywały trzema bramkami. Skończyło się na różnicy pięciu trafień. Na MVP meczu wybrano Małgorzatę Gapską z Vistalu.

Tym samym wszystkie dolnośląskie drużyny przegrały swoje spotkania w pierwszej kolejce Superligi. KPR Gminy Kobierzyce uległ na wyjeździe Pogoni Baltica Szczecin 13:32, a KPR Jelenia Góra okazał się słabszy w delegacji od AZS Koszalin 30:34.

Metraco Zagłębie Lubin – Vistal Gdynia 24:29 (9:14)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb 1, Mączka 1, Semeniuk 4, Trawczyńska, Buklarewicz 3, Wiertelak, Ważna 1, Marić 6, Jochymek 1, Malta 5, Milojević 2, Walczak.

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Janiszewska 3, Urbaniak, Dorsz 4, Kobylińska 8, Kamińska, Stanulewicz 1, Olszowa, Zych 4, Kozłowska 4, Matieli 1, Szarawaga 3, Borysławska, Macedo 1.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama