Wszedł przez otwarte okno, ukradł rower i nie tylko

z informacji prasowych | Utworzono: 2016-09-20 14:37
A|A|A

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego z Komisariatu Policji w Strzegomiu zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież mienia.

Do zdarzenia doszło 16 września br. Dyżurny Komisariatu Policji w Strzegomiu został powiadomiony o kradzieży z jednego z budynków na terenie miasta. Z treści zgłoszenia wynikało, że przez otwarte okno remontowanego obiektu wszedł sprawca i wyniósł rower, ekspres do kawy, wieżę stereo oraz wiele innych przedmiotów o łącznej wartości blisko 4500 złotych.

Mając informację o tym przestępstwie policjanci m.in. na podstawie informacji przekazanych przez zawiadamiającego i typowań własnych, jeszcze tego samego dnia zatrzymali podejrzewanego o ten czyn. Okazał się nim 33-latek, który by uniknąć odpowiedzialności ukrywał się na strychu jednego z budynków w Strzegomiu.

Mężczyzna po przesłuchaniu usłyszał już zarzut kradzieży i przyznał się do kradzieży.

Kolejne czynności pozwoliły na odzyskanie część utraconego mienia i zwrot właścicielowi. Aktualnie funkcjonariusze pracują nad odzyskaniem pozostałych przedmiotów.

Zatrzymany 33-latek za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama