Realizowane we wrocławskim CeTA „Szczęście świata” z nagrodami w Gdyni (ZDJĘCIA)

Gregor Niegowski, na podst. mat. prasowych | Utworzono: 2016-09-27 13:21 | Zmodyfikowano: 2016-09-27 13:22
A|A|A

fot. CeTA

Jedna z nagród została przyznana Tomaszowi Bartczakowi i Andrzejowi Kowalczykowi za wyjątkową scenografię, która powstała m.in. w CeTA, będącym koproducentem filmu.

- W naszej hali zdjęciowej zbudowano pomieszczenia, w których urządzono mieszkania głównych bohaterów filmu, lokatorów kamienicy, w której rozgrywa się znaczną część wydarzeń. W CeTA realizowana była również część postprodukcji. Nasz zespół specjalistów od efektów komputerowych zadbał o finalny, nagrodzony w Gdyni, wizualny kształt obrazu – mówi dr Robert Banasiak, Dyrektor CeTA.

Druga ze statuetek dla „Szczęścia świata” przyznana została za oryginalną, akordeonową muzykę autorstwa zespołu Motion Trio w składzie Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek, Marcin Gałażyn.

„Szczęście świata” to opowieść o losach mieszkańców kamienicy na Śląsku, które rozgrywają się latem 1939 r., a następnie w czasach powojennych. Główne role zagrali m.in. Karolina Gruszka, Agata Kulesza i Krzysztof Stroiński.

Na festiwalu w Gdyni, oprócz „Szczęścia świata”, prezentowane były także dwa inne filmy, które wsparło Centrum Technologii Audiowizualnych – „Las, 4 rano” Jana Jakuba Kolskiego i „Pokolenia” Janusza Zaorskiego.


 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama