Napadł na kobietę z nożem w ręku

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2016-10-08 12:30
A|A|A

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu, w wyniku podjętych działań, zatrzymali 45 - letniego mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie rozboju z użyciem noża. Napastnik trafił do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło po tym, jak policjanci otrzymali informację od pokrzywdzonej kobiety, że została w parku zaatakowana przez nieznanego mężczyznę, który używając noża żądał wydania pieniędzy. Pokrzywdzonej udało się uciec.

Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Dysponując opisem napastnika, przeszukiwali okoliczny rejon. Efektem prowadzonych działań było zatrzymanie chwilę później podejrzanego mężczyzny.

Jak ustalili policjanci zajmujący się tą sprawą, do zdarzenia doszło, gdy w godzinach popołudniowych pokrzywdzona postanowiła pójść na chwilę do sklepu. Idąc przez jeden z parków zaczepił ją mężczyzna, chwycił za ramię i zażądał wydania pieniędzy. Kobiecie, która odmówiła udało się wyrwać i uciec.

Po kilku godzinach, gdy pokrzywdzona szła inną drogą, podbiegł do niej ten sam mężczyzna i znowu zażądał pieniędzy, jednocześnie wyciągając zza pleców nóż. Widząc to pokrzywdzona zaczęła uciekać, jednak odwrócona tyłem do sprawcy poczuła uderzenie i silny ból pleców. Mimo tego nie zatrzymała się i kontynuowała ucieczkę.

Zatrzymany przez policjantów mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Za czyn, o który jest podejrzany, grozi mu teraz kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek policji i prokuratury, zatrzymany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama