Superliga: Arkadiusz Miszka show i drugie zwycięstwo Chrobrego

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-10-09 21:25 | Zmodyfikowano: 2016-10-09 21:35

Mecz był wyrównany tylko w pierwszej połowie. Ekipa z Piotrkowa Trybunalskiego zaczęła od prowadzenia 4:1 i w szóstej minucie trener Chrobrego musiał wziąć przerwę na żądanie. Zamiast pogoni za wynikiem za chwilę było jednak już 1:6. Gospodarze zdołali się jednak podnieść i kiedy w 28 minucie po kontrze trafił Damian Krzysztofik był już remis 12:12. Do szatni z lepszym wynikiem - 14:13 schodzili jednak szczypiorniści Piotrkowianina.

Druga połowa to już zupełnie inna historia. Cztery szybkie bramki Arkadiusza Miszki i dobra postawa pozostałych zawodników Chrobrego poskutkowała prowadzeniem 22:19 w 42 minucie meczu. Tym razem to szkoleniowiec gości poprosił o czas, ale było już za późno. Głogowianie systematycznie powiększali przewagę. W ostatniej minucie Rafał Biegaj przypieczętował zwycięstwo Chrobrego 34:28.

Kluczem do sukcesu gospodarzy był niezwykle skuteczny Arkadiusz Miszka. Skrzydłowy zdobył dziś aż 12 bramek. Dla gości najwięcej - po 6 trafień - mieli Szymon Woynowski i Stanisław Makowiejski.

Mimo dzisiejsze wygranej Chrobry wciąż zajmuje piąte miejsce w grupie granatowej Superligi.

Chrobry Głogów - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 34:28 (13:14)