Superliga: Udane wyjazdy piłkarek ręcznych z Jeleniej Góry i Kobierzyc

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-10-24 07:00 | Zmodyfikowano: 2016-10-24 07:08

Zacznijmy od meczu w Piotrkowie Trybunalskim. Szczypiornistki KPR Jelenia Góra już po pierwszym kwadransie były lepsze 9:5. Na siedem minut przed przerwą jeszcze bardziej podkręciły tempo. Kiedy Oktawia Bielecka znalazła drogę do siatki dolnośląska drużyna prowadziła już 13:7. Po pierwszej połowie było 15:12 dla KPR.

Ekipa gospodarzy jednak nie rezygnowała i w 43 minucie po trafieniu Zoricy Despodovskiej doprowadziła do remisu 19:19. Zacięta końcówka? Nic z tych rzeczy. Jeleniogórzanki szybko odskoczyły nawet na 4 bramki i dowiozły zwycięstwo do końca.

MKS Piotrcovia - KPR Jelenia Góra 26:28 (12:15)

MKS Piotrcovia: Opelt, Sarnecka – Sobińska 1, Kucharska 7, Klonowska, Cieślak, Kopertowska 3, Szafnicka 2, Ivanović 1, Jałoszewska, Belmas 2, Despodovska 5/2, Dronzikowska 5, Pesel.

KPR Jelenia Góra: Hoffman, Ciesiółka – Bogacka, Bielecka 3, Bilenia, Tomczyk 1, Maziarz, Kobzar 10/4, Załoga 5, Jasińaka 3, Herbut, Janas 6, Skowrońska.

Inny przebieg miało spotkanie w Kościerzynie. Tam to drużyna gospodarzy zaczęła od wysokiego prowadzenia - nawet czterobramkowego - a dopiero potem do głosu doszły szczypiornistki z naszego regionu. KPR Kobierzyce schodził do szatni z korzystnym wynikiem 12:10.

Druga połowa okazała się formalnością w trakcie, której zespół z naszego regionu podwyższył swój zapas nawet do sześciu bramek. Taką też różnica ostatecznie zakończył się ten mecz.

UKS PCM Kościerzyna - KPR Kobierzyce 19:25 (10:12)

UKS PCM Kościerzyna: Brzezińska-Recław, Liskowska - Konofał 6, Bunikowska 4, Krajewska 3, Mokrzka 3, Wójcik 1, Belter 1, Jakubowska 1, Ziółkowska, Sus, Piwowarczyk.

KPR Kobierzyce: Słota, Demiańczuk, Olejnik - Mączka 7, Kaźmierska 6, Skalska 5, Michalak 2, Linkowska 2, Wojda 2, Bartkowska 1, Wesołowska, Łyszczyk, Szymańska, Łuczkowska.