Wszystkich Świętych: Zmiany przy legnickich cmentarzach (SPRAWDŹ)

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2016-10-31 13:01 | Zmodyfikowano: 2016-10-29 19:50
A|A|A

fot. RomeoAD/flickr.com (Creative Commons)

W większości miast Zagłębia Miedziowego w okolicach nekropolii obowiązują takie zasady ruchu jak w ubiegłym roku w czasie Wszystkich Świętych. Na wielu ulicach pojawiły się nowe znaki, często zmieniające drogi w jednokierunkowe. Policjanci przestrzegają przed jazdą na pamięć. W niektórych miejscach pojawiły się nowe parkingi. Tak jest na przykład w Legnicy. Andrzej Szymkowiak, szef tamtejszego Zarządu Dróg Miejskich zwraca uwagę na teren po dawnym ośrodku sportowym w okolicach trzeciej bramy Cmentarza Komunalnego.

- Taki tymczasowy parking przy ul. Neptuna, gdzie został rozebrany drewniany barak. Tam jest spory plac. A poza tym możemy także korzystać z parkingów przy marketach i hipermarketach. Na "Koperniku" jest ich trochę – tłumaczy Szymkowiak.

W Legnicy nie obowiązuje jeszcze zakaz ruchu po ul. Wrocławskiej. Takie ograniczenia mają się pojawić dopiero 1 listopada. Policjanci jednak apelują, by w miarę możliwości tamtejsze parkingi kierowcy pozostawiali do dyspozycji osób niepełnosprawnych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama