Radio Wrocław Kultura: Ściana Dźwięku

Jerzy Węgrzyn | Utworzono: 2016-11-08 17:37 | Zmodyfikowano: 2016-11-08 17:37
A|A|A

Na nagraniu albumu studyjnego panowie bynajmniej nie poprzestali. Iggy Pop i jego nowi przyjaciele: Josh Homme (Queens Of The Stone Age), Dean Fertita (QOTSA/The Dead Weather) i Matt Helders (Arctic Monkeys) ruszyli razem w trasę koncertową w składzie poszerzonym o Troya Van Leeuwena (QOTSA) i Matta Sweeneya, w trakcie której zagrali m.in. w londyńskiej Royal Albert Hall.

I właśnie ten występ ukazał się teraz na wszelkich możliwych nośnikach. Panowie koncentrują się na materiale z trzech albumów Iggy’ego, tym najnowszym „Post-Pop Depression” i dwóch klasycznych („Idiot” i „Lust For Life”). Brzmi to świetnie, o czym przekonamy się we wtorkowy wieczór. Muzyki na żywo będzie zresztą więcej.

Wprawdzie nagrania z tego drugiego koncertu, na który zajrzymy trafiały już wcześniej na przeróżne składanki, ale nigdy dotąd koncert nie ukazał się w całości, od początku do końca. A był to występ szczególny. Jimi Hendrix po raz pierwszy grał ze swym nowym zespołem i grał wyłącznie utwory nieznane dotąd publiczności, co było dosyć odważnym posunięciem. Płyta z zapisem tego zdarzenia nazywa się „Machine Gun”.

Posłuchamy obszernych jej fragmentów. Opowiemy przy okazji o okolicznościach, w jakich doszło do tych występów i przypomnimy dlaczego grupie Band Of Gypsys nie był dany długi żywot.

Zapraszam na www.radiowroclawkultura.pl

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama