Radio Wrocław Kultura: Ściana Dźwięku

Jerzy Węgrzyn | Utworzono: 2016-11-08 17:37 | Zmodyfikowano: 2016-11-08 17:37
A|A|A

Na nagraniu albumu studyjnego panowie bynajmniej nie poprzestali. Iggy Pop i jego nowi przyjaciele: Josh Homme (Queens Of The Stone Age), Dean Fertita (QOTSA/The Dead Weather) i Matt Helders (Arctic Monkeys) ruszyli razem w trasę koncertową w składzie poszerzonym o Troya Van Leeuwena (QOTSA) i Matta Sweeneya, w trakcie której zagrali m.in. w londyńskiej Royal Albert Hall.

I właśnie ten występ ukazał się teraz na wszelkich możliwych nośnikach. Panowie koncentrują się na materiale z trzech albumów Iggy’ego, tym najnowszym „Post-Pop Depression” i dwóch klasycznych („Idiot” i „Lust For Life”). Brzmi to świetnie, o czym przekonamy się we wtorkowy wieczór. Muzyki na żywo będzie zresztą więcej.

Wprawdzie nagrania z tego drugiego koncertu, na który zajrzymy trafiały już wcześniej na przeróżne składanki, ale nigdy dotąd koncert nie ukazał się w całości, od początku do końca. A był to występ szczególny. Jimi Hendrix po raz pierwszy grał ze swym nowym zespołem i grał wyłącznie utwory nieznane dotąd publiczności, co było dosyć odważnym posunięciem. Płyta z zapisem tego zdarzenia nazywa się „Machine Gun”.

Posłuchamy obszernych jej fragmentów. Opowiemy przy okazji o okolicznościach, w jakich doszło do tych występów i przypomnimy dlaczego grupie Band Of Gypsys nie był dany długi żywot.

Zapraszam na www.radiowroclawkultura.pl

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama