Pokonały raka - Gala Zwycięzców we Wrocławiu

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2016-12-03 16:34 | Zmodyfikowano: 2016-12-03 16:20
A|A|A

fot. naratunek.org

Zosia zachorowała kiedy miała roczek, leczenie zajęło 4 lata, ale udało się - opowiada jej mama Aleksandra Górka.

"Spadło to na nas jak grom z jasnego nieba, jak na wszystkich rodziców. Natomiast wszystko skończyło się dobrze. Były trudne chwile. Zosia była w śpiączce i nie mieliśmy z nią kontaktu. A teraz nie możemy w to uwierzyć. I cieszymy się, że jest to gdzieś daleko za nami".

W programie Gali zwycięzców znalazło się między innymi spotkanie z dzieci, które miały przeszczep szpiku, z dawcami. Nie obeszło się bez łez wzruszenia, kiedy dawcy poznawali biorców. Wszyscy powtarzali, że choć choć na początku było ciężko, to choroba wiele ich nauczyła.

Na scenie pojawił się  generał Roman Polko, który opowiedział o tym, co wspólnego mają dzieci walczące z rakiem z żołnierzami jednostki specjalnej.

"W sytuacjach trudnych, skrajnych, kryzysowych - przynajmniej w przypadku moim i moich podwładnych, z którymi realizowaliśmy misje - to było tak, że najpierw wykonywaliśmy zadania, a później był czas na refleksje i smutek oraz żal. Płacz nie może spowalniać naszego działania, ponieważ czas na polu walki i w walce z rakiem jest najbardziej cenną walutą".

Galę zwycięzców zakończył musical Piotruś Pan.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama