Wszystko zgodnie z planem. Koszykarki z Polkowic wyraźnie lepsze od MKK Siedlce

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-12-10 21:00

Koszykarski dzień zaczął się od pogromu, który Ślęza zgotowała Zagłębiu Sosnowiec 86:40. Polkowiczanki zagrały dziś w podobnym rytmie jak ekipa z Wrocławia. CCC ani razu nie musiało gonić wyniku, a w najlepszy momencie osiągnęło 31 punktową przewagę. Stało tak się na początku czwartej kwarty, kiedy było już 80:49 dla ekipy gospodarzy.

Po pierwszej kwarcie drużyna z Polkowic prowadziła 28:16, a do przerwy 50:33.

Zawodniczki CCC trafiły w tym meczu ponad połowę swoich rzutów. Na 54% skuteczność gospodarzy rywalki odpowiedziały grą na poziomie 37,5%. Co ciekawe jednak obie drużyny słabo rzucały za trzy. CCC trafiło tylko trzy z 11 prób, a koszykarki z Siedlec choć próbowały dziewięciokrotnie, to żadna z ich prób zza łuku nie znalazła drogi do kosza.

Polkowiczanki bardzo dobrze spisywały się na tablicach. Wygrały zbiórki 42:30, notując 16 zebranych piłek na atakowanej tablicy, z czego zrodziło się 20 punktów drugiej szansy.

Najlepszą punktującą spotkania z 17 "oczkami" była koszykarka gości Roksana Schmidt. Dla CCC po 14 punktów zdobyły Ewelina Gala i Marija Rezan.

CCC Polkowice - MKK Siedlce 88:59 (28:16, 22:17, 16:10, 22:16)

Punkty dla CCC: Gala 14, Rezan 14, Ortiz 12, R. Musina 11, Harrison 10, W. Musian 9, Leciejewska 8, Idziorek 5, Stankiewicz 3, Urbaniak 2

Punkty dla MKK: Schmidt 17, Parysek 12, Koperwas 8, Mollova 8, Żukowska 6, Parzeńska 2, Wajler 2