Wszystko zgodnie z planem. Ślęza wygrała z MKK Siedlce

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-10-23 18:40 | Zmodyfikowano: 2016-10-23 18:40

Wszystko co najważniejsze działo się w pierwszej kwarcie. Koszykarki Ślęzy były w niej kapitalnie dysponowane zza łuku. Marisa Kastanek w niespełna trzy minuty, trzykrotnie trafiła za trzy. Amerykanka za każdym razem trafiała po dobrze rozrzuconych akcjach - najpierw do środka, potem dwukrotnie do lewego boku. Dzięki skuteczności Kastanek, ekipa gospodarzy prowadziła 9:7. To był moment w którym wrocławianki wrzuciły kolejny bieg. Uszczelniły obronę i znalazły więcej opcji w ataku. Agnieszka Skobel trafiła zza łuku, a Agnieszka Śnieżek zanotowała udane wejście pod kosz i w połowie kwarty zrobiło się 16:7. Ślęza tak dobrze czuła się w rzutach z dystansu, że mając akcję do skończenia pod obręczą, koszykarki wymieniły jeszcze trzy podania, aż znalazły na prawej 45-tce niepilnowaną Agnieszkę Skobel, a ta po raz kolejny pokarała rywalki (wrocławianki były wtedy 5/5 za trzy, kwartę skończyły 5/6).

Zawodniczki Arkadiusza Rusina prowadziły 28:17 i kolejne odsłony były już tylko formalnością. Do przerwy Ślęza była lepsza 49:30 grając na 50% skuteczności. Poza Skobel i Kastanek (odpowiednio 16 i 11 punktów) swoje robiła także Sharnee Zoll, która w pierwszej połowie rozdała 8 asyst.

Co działo się po przerwie? Przewaga wrocławianek w najlepszym momencie sięgnęła aż 35 punktów! Szkoleniowiec gospodarzy mógł dowolnie rotować składem i w drugiej połowie swoje szanse dostały młode Zuzanna Sklepowicz i Małgorzata Zuchora. Ta pierwsza w 12 minut zdobyła 7 punktów - w poprzednich meczach i to razem wziętych nie miała ani takich zdobyczy, ani nie spędziła tyle czasu na parkiecie.

Ślęza zatem po dwóch porażkach na własnym parkiecie w końcu dała swoim kibicom powody do radości. Wrocławianki po pięciu kolejkach mają bilans 3:2. Lepiej (4-1) spisują się w Basket Lidze Kobiet: Wisła Kraków, AZS Gorzów Wielkopolski, CCC Polkowice i Energa Toruń.

Ślęza Wrocław - MKK Siedlce 89:57 (28:17, 21:13, 17:12, 23:15)

Punkty dla Ślęzy: Skobel 19, Greene 15, Rymarenko 12, Kastanek 11, Śnieżek 8, Sklepowicz 7, Kaczmarczyk 6, Zoll 5 (10 asyst), Siemienas 3, Zuchora 3

Punkty dla MKK: Mollova 15, Trzeciak 13, Schmidt 10, Parysek 7, Koperwas 6, Parzeńska 2, Poboży 2, Żukowska 2