Zagłębie udanie kończy rundę jesienną. Pokonało Piasta Gliwice 2:1

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-12-19 21:37 | Zmodyfikowano: 2016-12-20 08:21

Zagłębie Lubin zwycięstwem pożegnało rok 2016. Zespół Piotra Stokowca pokonał na własnym boisku Piasta Gliwice 2:1 w meczu kończącym 20. kolejkę rozgrywek o piłkarskie mistrzostwo Polski.

Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Arkadiusz Woźniak (44. i 56. min.). Gola dla gości strzelił Maciej Jankowski (23. min.).

W pierwszych minutach lepiej wyglądało Zagłębie. Lubinianie wymieniali sporo podań, ale nie mieli pomysłu jak stworzyć sobie dogodną sytuację.

Przyczajony Piast skorzystał z błędu obrony Zagłębia i już 23. minucie prowadził. Obrońcy gospodarzy nie upilnowali Macieja Jankowskiego, który precyzyjnie trafił z 20 metrów.

Piast po bramce oddał inicjatywę rywalom i czekał na możliwość kontrataku. Zagłębie wciąż przeważało, ale brakowało skuteczności. Dwa razy próbował Janoszka, później Woźniak z wolnego, który już się nie pomylił. Strzelił precyzyjnie nad murem, a bramkarz Piasta tylko patrzył jak piłka wpada do siatki.

W drugiej połowie Piast zagrał odważniej i okazje mieliśmy już pod obiema bramkami.

Znów błysnął Arkadiusz Woźniak, który w 56. minucie świetnie pokazał się w polu karnym Tosikowi, ten zagrał napastnikowi Zagłębia idealnie na głowę i mieliśmy 2:1.

Wynik nie uległ już zmianie, choć Zagłębie po zdobyciu drugiej bramki głównie się broniło. Piast nie potrafił zamienić żadnej okazji na gola i ostatecznie Zagłębie mogło cieszyć się z 3 punktów.

Zagłębie ma teraz 31 punktów i zajmuje 6. miejsce, a Piast z 22 punktami jest na 13. miejscu w tabeli. Oczko wyżej jest Śląsk Wrocław, który ma tyle samo punktów co Piast.

Na czele są Jagiellonia Białystok i Lechia Gdańsk, które zgromadziły po 39 punktów. Trzecie miejsce zajmuje broniąca tytułu Legia z 35 punktami.

Teraz piłkarzy ekstraklasy czeka przerwa zimowa. Na boiska wrócą 10 lutego.