Szczypiornistki Metraco Zagłębia gorsze od Vistalu w szlagierze Superligi

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-01-09 07:00 | Zmodyfikowano: 2017-01-09 07:01

Zawodniczki Bożeny Karkut rozpoczęły mecz od pięciu straconych bramek nie trafiając w tym czasie ani razu do siatki rywalek. Na szczęście jeszcze przed przerwą zdołały odrobić straty. Świetnie grała Juliana Malta, a po 20 minutach było tylko 6:7. W 26 minucie był już remis 9:9 - po trafieniu Agnieszki Jochymek. Do momentu zejścia do szatni obie drużyny rzuciły jeszcze po bramce.

Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza. Przez pięć minut po zmianie stron lubinianki nie potrafiły znaleźć drogi do bramki. Szczypiornistki Vistalu wyszły w tym czasie na prowadzenie 15:10. Zagłębie walczyło jednak ambitnie. Kiedy w 54 minucie bramkę zdobyła Małogrzata Buklarewicz, lubinianki był już o krok od gdynianek, by w kolejnej akcji za sprawą Małgorzaty Mączki doprowadzić do remisu 21:21. Niestety było to ostatnie trafienie "Miedziowych" w tym meczu. Vistal odzyskał prowadzenie po skutecznie wykonanym karnym przez Monikę Kobylińską, a tuż przed końcem kropkę nad i postawiła Joanna Szarawaga.

"W miarę upływu czasu widać było, że niektóre zawodniczki były słabsze fizycznie i nadrabiały to złymi faulami. Problemem był brak skutecznego rzutu z drugiej linii. Kręciło się koło remisu w końcówce, ale zbyt duża ilość kar dwuminutowych i granie w czwórkę albo w piątkę na pewno nam tego zadania nie ułatwiło" - podsumowała mecz trenerka Zagłębia, Bożena Karkut.

W 12. kolejce porażki poniosły tym samym wszystkie dolnośląskie drużyny. W sobotę KPR Jelenia Góra uległ AZS Koszalin 22:28, a KPR Kobierzyce przegrał z Pogonią Szczecin 17:30.

Vistal Gdynia – Metraco Zagłębie Lubin 23:21 (10:10)

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Kobylińska 9, Matieli 4, Stanulewicz 4, Szarawaga 3, Kozłowska 2, Janiszewska 1, Urbaniak, Macedo, Dorsz, Borysławska, Lalewicz.

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Załęczna, Grzyb 1, Mączka 4, Semeniuk 1, Trawczyńska, Buklarewicz 2, Wiertelak, Ważna 1, Marić 1, Jochymek 2, Belmas 1, Malta 8, Milojević,