Znakomity rok golfisty Mateusza Gradeckiego. Teraz kolejne wyzwania

Gregor Niegowski | Utworzono: 2017-01-09 21:20 | Zmodyfikowano: 2017-01-09 21:20
A|A|A

Mateusz Gradecki bardzo dobrze zakończył jesienną część golfowego sezonu ligi akademickiej NCAA – dwukrotnie w ciągu miesiąca zajmując miejsce na podium. Podczas rozgrywanego na Hawajach turnieju Warrior Princeville Makai Invitational, pochodzący z Dolnego Śląska polski golfista zajął drugie miejsce, zaliczając pierwszego dnia turnieju najlepszą rundę w czasie całej swojej kariery w lidze akademickiej w USA. W całym turnieju, po 54 dołkach, polski golfista zanotował znakomity wynik 206 (-10).

Zaledwie dwa tygodnie wcześniej podczas turnieju Bank of Tennessee Intercollegiate, którego gospodarzem była drużyna Mateusza, Buccaneers Uniwersytetu East Tennessee, Gradecki zajął drugie miejsce, osiągając wynik łączny 205 uderzeń (czyli 11 uderzeń poniżej par). Był to trzeci najlepszy wynik w całej historii turnieju w Tennessee.

Mateusz Gradecki może zaliczyć 2016 rok do bardzo udanych. Oprócz sukcesów ligowych, reprezentacja Polski z Mateuszem Gradeckim i Adrianem Meronkiem w składzie odniosła historyczny sukces, czyli ósme miejsce Drużynowych Mistrzostw Świata Amatorów w Meksyku, wyprzedzając takie golfowe potęgi jak Niemcy, Francja, Hiszpania, Szwecja czy Szkocja.

Teraz przed Mateuszem kolejne wyzwania

- Golfowy rok 2017 zacznę w pierwszym tygodniu lutego, od prestiżowego turnieju Jones Cup Invitational, który odbędzie się na południu Georgii. Biorą w nim udział wyłącznie zawodnicy zaproszeni przez organizatorów. W połowie lutego rozpocznę zmagania w wiosennej serii turniejów amerykańskiej ligi NCAA.   Między marcem a majem rozegram co najmniej 6 turniejów ligowych. Moim celem jest również zagrać w reprezentacji Europy podczas turnieju Palmer Cup. Najlepsi golfiści z Europy, rywalizujący na co dzień w lidze akademickiej w USA, zagrają w nim przeciwko najlepszym amerykańskim graczom ligi NCAA. Po powrocie do kraju, przemyślę decyzję przejścia na zawodowstwo. Chce znaleźć odpowiedni moment na podjęcie tak ważnej decyzji, lecz gwarantuję że ten moment nadejdzie - jeśli nie w 2017, to na pewno w 2018 roku. Będę również walczył o kwalifikację na zawody rangi Major grając w takich turniejach jak British Amateur czy European Amateur - powiedział Mateusz Gradecki.

Pochodzący z Obornik Śląskich Mateusz Gradecki jest jednym z najlepszych zawodników w historii polskiego golfa. Jest pięciokrotnym zdobywcą tytułu Mistrza Polski (po raz piąty zdobył ten tytuł w 2016 r). W 2015 roku znalazł się w najlepszej szesnastce prestiżowego Amateur Championship w Wielkiej Brytanii – takiego wyniku nie osiągnął przed nim żaden golfista z Polski. Łącznie zwyciężył 10 turniejów, które zaliczają się do Światowego Rankingu Amatorów. W swojej karierze brał udział w turniejach rozgrywanych w USA, Meksyku, RPA, Japonii, Puerto Rico, Turcji i w 15 krajach Europy.

Rodzimym klubem Mateusza jest Gradi Golf Club w Brzeźnie (powiat Trzebnica). Obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych – studiuje zarządzanie sportem na East Tennesee State University. Gra w uniwersyteckiej drużynie The Buccaneers. W 2016 r. wraz z drużyną uniwersytecką ETSU zwyciężył w konferencji południowej prestiżowej ligi akademickiej NCAA.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama