Nie dogoniły Pogoni. Szczypiornistki Zagłębia uległy w Szczecinie

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-01-14 21:45

Podopieczne Bożeny Karkut zaczęły słabo. Nie minęło 10 minut, a Miedziowe przegrywały już 1:5. Potem przyjezdne złapały jednak właściwy rytm gry. Udane interwencje między słupkami Moniki Maliczkiewicz oraz trafienia Kingi Grzyb i Kai Załęcznej pozwoliły lubiniankom nie tylko drobić straty, ale wypracować sobie także skromną przewagę. Do przerwy Metraco Zagłębie prowadziło 12:10.

W drugiej połowie Miedziowe miały sporo problemów z najlepszą zawodniczką Pogoni - Moniky Bancilon. Brazylijka w całym meczu zdobyła 9 goli. Jej cztery trafienia z rzędu po zmianie stron sprawiły, że Pogoń odzyskała prowadzenie. Przewaga miejscowych była skromna, ale lubiniankom nie udało się jej zniwelować. W decydujących momentach w ekipie Bożeny Karkut zawodziło rozegranie lub szwankowała skuteczność. Dopiero w końcówce szczecinianki powiększyły różnicę do 4 bramek.

Dzięki wygranej Pogoń wskoczyła na fotel wicelidera. Metraco Zagłębie w tabeli jest czwarte.

Pogoń Szczecin - Metraco Zagłębie Lubin 27:23 (10:12)

Pogoń: Płaczek, Wierzbicka - Bancilon 9, Noga 2, Szczecina 1, Cebula 5, Costa, Królikowska, Jedziniak, Koprowska, Zawistowska 4, Kochaniak 2, Jaszczuk 4.

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz - Załęczna 3, Grzyb 4, Mączka 1, Semeniuk, Trawczyńska, Buklarewicz 3, Wiertelak 2, Ważna 1, Marić 4, Jochymek 1, Belmas 1, Malta 1, Milojević 2.