Prognoza pogody: mgła,szadź i gołoledź w regionie

Michał Kazulo | Utworzono: 2017-01-21 21:04
A|A|A

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby: północ Europy oraz południowa Hiszpania, Francja oraz zachodnie Włochy będą pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Nad pozostałą częścią kontynentu pogodę będzie kształtować rozległy wyż z centrum nad Węgrami.
Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżu. Pozostaniemy w masie powietrza polarno-morskiego.

Prognoza pogody:
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Lokalnie może wystąpić mgła ograniczająca widzialność do 100 m i osadzająca szadź. W północnej części województwa możliwe słabe opady śniegu lub mżawki marznącej, powodującej gołoledź. Temperatura minimalna od -5°C do -3°C, lokalnie przy większych przejaśnieniach spadki do -8°C. Wiatr słaby, zmienny.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, postępujące od południa regionu rozpogodzenia. Nad ranem miejscami występować może mgła osadzająca szadź, ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Lokalnie utworzy się mgła osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od -11°C do -8°C, lokalnie przy rozpogodzeniach spadki do -14°C. Wiatr słaby, zmienny.
W dzień zachmurzenie małe. Przed południem lokalnie utrzymywać się może mgła osadzająca szadź, ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna od -1°C do 2°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) pogodnie. Temperatura od -1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Warunki biometeorologiczne: niekorzystne, w dzień przejściowo obojętne

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama