Porażka siatkarzy Cuprum z mistrzami Polski

Robert Skrzyński | Utworzono: 2017-01-24 21:00 | Zmodyfikowano: 2017-01-24 21:00

Siatkarze Cuprum Lubin stoczyli wyrównany mecz z mistrzami Polski.

Pierwszy set przebiegał pod dyktando ZAKSy, która ostatecznie triumfowała 25:17. W drugiej partii dużo lepiej spisali się gospodarze i zasłużenie ją wygrali do 19.

Kluczowy dla losów spotkania był trzeci set. W końcówce był remis 23:23, ale dwie ostatnie piłki wykorzystali zawodnicy ZAKSy. W czwartej partii remis utrzymywał się do stanu 13:13, później ZAKSa osiągnęła przewagę, której nie oddała do końca meczu. Zwyciężyła 25:19 i w całym meczu 3:1.

Cuprum Lubin - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (17:25, 25:19, 23:25, 19:25)

Cuprum: Kaczmarek, Pupart, Boehme, Taht, Hain, Łomacz, Rusek (libero) oraz Malinowski, Gorzkiewicz, Koumentakis.

ZAKSA: Tillie, Konarski, Wiśniewski, Bienek, Deroo, Toniutti, Zatorski (libero) oraz Witczak, Pająk, Czarnowski.