Ukradli samochód i ponad 1000 litrów paliwa z ciężarówek. Zostali zatrzymani

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-01-28 20:00 | Zmodyfikowano: 2017-01-28 20:00
Ukradli samochód i ponad 1000 litrów paliwa z ciężarówek. Zostali zatrzymani - fot. dolnoslaska.policja.gov.pl
fot. dolnoslaska.policja.gov.pl

Policjanci z powiatu ząbkowickiego ustalili i zatrzymali pięć osób, podejrzanych o szereg włamań i kradzieży. Funkcjonariusze na chwilę obecną udowodnili zatrzymanym udział w 13 czynach, których dopuścili się w różnych konfiguracjach osobowych. Sprawcy ukradli m. in. samochód i ponad 1000 litrów paliwa z samochodów ciężarowych. Za przestępstwa, o które są podejrzani, grozić im może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Do zatrzymania podejrzanych przez policjantów z Kamieńca Ząbkowickiego doszło po tym, jak mieszkaniec jednej z wiosek w gminie Kamieniec Ząbkowicki zgłosił kradzież swojego samochodu – volkswagena golfa. Pojazd ten został skradziony wraz z dokumentami i oryginalnymi kluczykami. Policjanci bardzo szybko ustalili, kto mógłby być sprawcą tej kradzieży.

Jeszcze w ten sam dzień wieczorem funkcjonariusze zatrzymali do kontroli dwóch młodych mężczyzn 19 i 20 – latka, jadących volkswagenem. Sprawdzili samochód i w bagażniku znaleźli zdemontowany licznik, który mógł pochodzić ze skradzionego auta. Nie mylili się. Udowodnili zatrzymanym kradzież samochodu i ustalili miejsce ukrycia łupu.

Jak się okazało sprawcy samochodem pojechali do województwa opolskiego, wjechali do lasu i tam w trakcie jazdy przewrócili auto na dach. Na miejscu zdemontowali licznik i zabrali do swojego samochodu, a wymontowany katalizator zdążyli już sprzedać. Jak podali, po resztę części mieli wrócić i zostawić dla siebie lub sprzedać. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. W trakcie wyjaśniania okoliczności kradzieży policjanci udowodnili zatrzymanym jeszcze szereg innych czynów.

W wyniku dalszych działań, policjanci zatrzymali też trzech kolejnych mężczyzn, dwóch 19 - latków i 18 -latka, którzy w różnej konfiguracji osobowej uczestniczyli w przestępstwach, dokonując m.in. kradzieży paliwa z samochodów ciężarowych, a także włamując się do innego auta, skąd zabrali dokumenty i głośniki. W sumie funkcjonariusze udowodnili zatrzymanym 13 takich kradzieży w tym ponad 1000 litrów paliwa.

Wszyscy podejrzani, to mieszkańcy gminy Kamieniec Ząbkowicki. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.