POGODA: W nocy opady deszczu ze śniegiem i ujemne temperatury

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-01-30 22:00

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby: wschodnia część kontynentu oraz kraje śródziemnomorskie będą pod wpływem wyżu z centrum nad południowo-zachodnią Rosją. Pozostała część Europy będzie w zasięgu niżów.
Polska będzie pod wpływem płytkiego niżu przemieszczającego się znad Niemiec nad Czechy, w strefie frontu zokludowanego. Napłynie wilgotna i nieco cieplejsza masa powietrza polarnego.

Prognoza pogody:
W nocy zachmurzenie duże, jedynie na wschodzie województwa początkowo większe przejaśnienia. Opady deszczu ze śniegiem, śniegu oraz deszczu marznącego powodującego gołoledź. Temperatura minimalna od -5°C na wschodzie do -2°C na zachodzie województwa. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.
W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu ze śniegiem, śniegu oraz miejscami deszczu marznącego, powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W nocy zachmurzenie duże, jedynie na wschodzie regionu początkowo większe przejaśnienia. Opady deszczu ze śniegiem, śniegu oraz deszczu marznącego powodującego gołoledź. Temperatura minimalna od -8°C na wschodzie do -3°C na zachodzie regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie w porywach do 60 km/h, południowy.
W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu ze śniegiem, śniegu oraz miejscami deszczu marznącego, powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna od -2°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) opady śniegu, okresami deszczu marznącego. Temperatura od -3°C do 0°C, w ciągu dnia obniżająca się do -5°C. Wiatr w nocy silny i bardzo silny, w dzień umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni, okresami powodujący zawieje śnieżne.

Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.