Ślęza wygrała w Gdyni i jest liderem Basket Ligi Kobiet!

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-02-06 19:47

Poprzednie spotkanie tych drużyn zakończyło się 36-punktowym zwycięstwem Ślęzy. Tym razem dysproporcja była mniejsza choć od początku karty rozdawały zawodniczki Arkadiusza Rusina.

Wrocławianki prowadziły od pierwszej akcji i korzystnego wyniku nie oddały do końca meczu. Po serii 10:2 Ślęza objęła prowadzenie 22:13 na niespełna dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty. Do końca tej odsłony obie drużyny trafiły po jednym dwupunktowym rzucie.

W drugiej kwarcie było jeszcze lepiej. Ekipa gości zanotowała trwającą pięć i pół minuty serię 17:2 i było już w zasadzie po meczu. Na trzy minuty przed przerwą wrocławianki były lepsze 41:20. W kluczowej serii akcje grano na Katerynę Rymarenko i Agnieszkę Kaczmarczyk (najlepiej punktująca gości z 18 "oczkami"). Ta pierwsza zdobyła 6 kolejnych punktów, Kaczmarczyk dołożyła 9 oczek, trafiając przy tym dwukrotnie za trzy. Do szatni Ślęza schodziła z prowadzeniem 43:26.

Obie kwarty w drugiej połowie wygrał Basket, ale nie zmieniło to przebiegu spotkania. Przed startem ostatnich 10 minut, dolnośląska drużyna miała 13-punktowy kapitał (62:49). Moment zawahania mógł przyjść w decydującej kwarcie. Ekipa gospodarzy rozpoczęła ją od blisko pięciominutowej serii 9:2 i zbliżyła się do Ślęzy na sześć "oczek" (64:58). Wtedy jednak wrocławianki cztery z pięciu kolejnych akcji zamieniały na punkty i odskoczyły do wyniku 72:58. Wszystko skończyło się zwycięstwem 77:68.

Po tej wygranej Ślęza awansowała na pierwsze miejsce w tabeli. Zawodniczki Arkadiusza Rusina mają taki sam bilans jak Wisła Can-Pack Kraków 14 zwycięstw i 3 porażek.

Basket Gdynia - Ślęza Wrocław 68:77 (15:24, 11:19, 23:19, 19:15)

Punkty dla Basketu: Swords 19, Puss 15, Montgomery 11, Jakubiuk 10, Grigalauskyte 7, Skerović 3, Kotnis 3

Punkty dla Ślęzy: Kaczmarczyk 18, Kastanek 11, Zoll 10, Rymarenko 8, Skobel 6, Sklepowicz 4, Koperwas 2, Majewska 2