Czarna seria Miedziowych w meczach z...Czarnymi

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-03-04 21:07 | Zmodyfikowano: 2017-03-04 21:07

Wynik nie do końca oddaje przebieg meczu w Radomiu. Spotkanie dwóch sąsiadów ze środka tabeli Plus Ligi, zwłaszcza w dwóch pierwszych setach, miało dość wyrównany przebieg. W obu o końcowym wyniku decydowała gra na przewagi. I w obu podopieczni trenera Cretu mieli szansę rozstrzygnąć losy na swoją korzyść.

W pierwszej partii lubinianie mieli dwa setbole. Żadnego z nich nie udało się jednak wykorzystać. Skuteczniejsi byli gospodarze. Najpierw atak skończył Wojciech Żaliński, a chwilę później punktował Jakub Ziobrowski i Czarni zwyciężyli 27:25.

W kolejnej odsłonie kibice także byli świadkami emocjonującej końcówki. I znów siatkarze Cuprum nie potrafili zrobić użytku z solidnej zaliczki. Lubinianie już 20:16, ale znów pozwolili rywalom na odrobienie strat. Kluczowy moment seta nastąpił przy wyniku 24:23 dla Miedziowych. Po ataku Dawida Guni goście cieszyli się już z wygranej w secie, ale szkoleniowiec rywali - Robert Prygiel poprosił o sprawdzenie akcji. Po telewizyjnej analizie okazało się, że piłka była autowa. To wytrąciło z równowagi lubinian, którzy w kolejnej akcji ponownie nie trafili w boisko. Nie pomylił się natomiast, najlepszy tego dnia w zespole Czarnych Jakub Ziobrowski. Po jego skutecznym ataku gospodarze wygrali drugiego seta 26:24.

W trzeciej partii początkowo przewagę mieli lubinianie, ale wtedy znów dał o sobie znać Ziobrowski. Jego skuteczność w polu zagrywki i w ataku pozwoliła miejscowym odrobić straty. 3-punktową przewagę zespołowi Czarnych dała dobra gra blokiem. Siatkarze Cuprum nie potrafili już odrobić strat. Decydujący o wygranej punkt radomianie zdobyli po zepsutym serwisie Łukasza Kaczmarka.

Czarni Radom - Cuprum Lubin 3:0 (27:25, 26:24, 25:21)

Czarni: Żaliński, Kędzierski, Ziobrowski, Kohut, Smith, Fornal, Watten (libero) oraz Bołądź, Ostrowski

Cuprum: Łomacz, Kaczmarek, Pupart, Boehme, Taht, Gunia, Rusek (libero) oraz Gorzkiewicz, Malinowski, Michalski

MVP: Jakub Ziobrowski (Cerrad Czarni Radom)