Derby Dolnego Śląska dla beniaminka z Kobierzyc

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-03-04 22:40 | Zmodyfikowano: 2017-04-06 15:15

Obie dolnośląskie drużyny toczyły wyrównaną walkę głównie w pierwszej połowie. Nie brakowało determinacji, ale też błędów z obu stron. W ekipie z Kobierzyc szczególnie pilnowana była tego dnia Beta Skalska, która zakończyła mecz bez żadnego trafienia. Skutecznie wyeliminowaną z gry liderkę beniaminka, z powodzeniem zastępowała tego dnia Anna Mączka. To dzięki jej bramkom i golom Julii Walczak oraz dobrej postawie bramkarki Katarzyny Demiańczuk, do przerwy zespół z Kobierzyc prowadził 15:11.

Krótko po zmianie stron stało się jasne, że dramatycznej końcówki w derbowym spotkaniu nie będzie. Po 40 minutach podopieczne Tomasza Folgi powiększyły przewagę do 10 bramek i już do końca pewnie kontrolowały przebieg gry. Zespół z Jeleniej Góry miał tego dnia za mało atutów, by nawiązać równorzędną walkę z rywalkami. W ekipie trenera Tomasza Konitza nie zawiodła jedynie Sabina Kobzar, która z 10 bramkami została najskuteczniejszą zawodniczką meczu.

Beniaminek ekstraklasy odniósł trzecie kolejne zwycięstwo przed własną publicznością, natomiast jeleniogórzanki przegrały piąte spotkanie z rzędu.

KPR Kobierzyce - KPR Jelenia Góra 28:21 (15:11)

KPR Kobierzyce: Demiańczuk, Słota - Jakubowska 1, Skalska, Wojda, Mączka 7, Janczak, Wesołowska 3, Łuczkowska, Kaźmierska 5, Szymańska 1, Bartkowska, Linkowska 1, Daszkiewicz 4, Walczak 5, Michalak 1.

KPR Jelenia Góra: Ciesiółka, Filończuk - Bilenia, Tomczyk 1, Kobzar 10, Załoga 4, Jasińska 1, Kanicka, Oreszczuk, Janas 3, Koc 2.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.