Trzy punkty zostają w Lubinie. Zwycięstwo siatkarzy Cuprum

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-03-18 20:45

Lubinianie sporo problemów w starciu z przedostatnią ekipą tabeli mieli już w inauguracyjnej partii. Bydgoszczanie rozpoczęli mecz bardzo zmobilizowani. Siatkarze Łuczniczki świetnie prezentowali się zwłaszcza w przyjęciu i obronie. Efektem była 4-punktowa przewaga, którą szybko wypracował sobie zespół Dragana Mihailovicia. Przy stanie 16:20 wydawało się, że pierwszy set padnie łupem przyjezdnych. Wtedy jednak nastąpił zryw siatkarzy Cuprum. Cztery kolejne akcje przyniosły Miedziowym remis: po dwóch atakach Keitha Puparta, punkcie Łukasza Kaczmarka oraz bloku Marcusa Bohme. Potem była walka punkt za punkt, ale w grze na przewagi więcej opanowania zachowali lubinianie. Wygraną gospodarzom 26:24 dały dwa autowe ataki rywali.

Goście nie załamali się po pechowo przegranej pierwszej partii. Od początku drugiego seta na parkiecie znów dominowali bydgoszczanie. W ekipie Łuczniczki świetnie spisywał się zwłaszcza Marcel Gromadowski. To po jego świetnych zagrywkach goście szybko objęli 6-punktowe prowadzenie. Tym razem przyjezdni nie popełnili już błędów z poprzedniej odsłony. Lubinianie nie zdołali już odrobić strat, a piłkę setową na wygraną Łuczniczki (17:25) zamienił Gromadowski.

W kolejnym secie kibice w Lubinie oglądali bardzo zaciętą rywalizację. W połowie trzeciej partii niewielką przewagę uzyskali siatkarze Cuprum. Gospodarze nie mogli być pewni zwycięstwa, bo w decydującym fragmencie tej odsłony oba zespoły dzieliły tylko 2 oczka (21:19). Wtedy znów, podobnie jak w pierwszym secie, sprawy w swoje ręce wzięli Keith Pupart oraz Łukasz Kaczmarek. Po akcji tego drugiego lubinianie triumfowali do 21.

Podobny scenariusz miał set czwarty. Ambitnie grający bydgoszczanie dotrzymywali kroku gospodarzom do stanu 9:9. Później stopniowo zaczęła rosnąc przewaga Miedziowych. Po asie serwisowym Macieja Gorzkiewicza było już 21:16. Przyjezdni nie zdołali już przeszkodzić gospodarzom w wywalczeniu meczowych 3 punktów. Wynik spotkania po zagrywce ustalił najlepszy gracz meczu Łukasz Kaczmarek.

Cuprum Lubin - Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (26:24, 17:25, 25:21, 25:19)

Cuprum: Kaczmarek, Pupart, Bohme, Taht, Gunia, Łomacz, Rusek (libero) oraz Malinowski, Michalski, Gorzkiewicz, Koumentakis

Łuczniczka: Nowakowski, Katić, Yudin, Filipiak, Szczurek, Sacharewicz, Czunkiewicz (libero) oraz Jurkiewicz, Filipiak, Bobrowski.

MVP: Łukasz Kaczmarek (Cuprum)