Szczypiornistki Zagłębia 6 goli dalej od finału Pucharu Polski

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-03-23 08:55

Od początku spotkanie toczyło się pod dyktando gdynianek, które przez ostatnie trzy sezony triumfowały w pucharowych rozgrywkach. Po kwadransie Zagłębie przegrywało 3:7. Później nie było lepiej. Nieoczekiwaną bohaterką w zespole Vistalu została Aleksandra Zych. Powracająca do zespołu po kontuzji zawodniczka w krótkim czasie zdobyła cztery bramki i powiększyła przewagę swojej drużyny. Po 30 minutach deficyt ekipy z Dolnego Śląska wynosił już 9 goli (6:15)

W drugiej połowie podopieczne Bożeny Karkut stopniowo zaczęły odrabiać straty. Dobra gra miejscowych nie pozwoliła jednak na zniwelowanie dystansu. Przewaga Vistalu wciąż oscylowała wokół sześciu bramek. W końcówce szczypiornistki z Gdyni znów odskoczyły na 9 goli. Nadzieje na odrobienie strat w rewanżu przedłużył ydrużynie Bożeny Karkut Kinga Grzyb i Agnieszka Jochymek. Ich trafienia w ostatnich minutach meczu ponownie zmniejszyły straty do sześciu trafień. Taką też różnicę, by awansować do finału Pucharu Polski, zespół Metraco Zagłębia będzie musiał odrobić w rewanżu, który 29 marca zostanie rozegrany w Lubinie.

Vistal Gdynia - Metraco Zagłębie Lubin 23:17 (15:6)

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 7, Kozłowska 5, Zych 4, Szarawaga 3, Stanulewicz 2, Matieli 1, Lalewicz 1 oraz Dorsz, Borysławska.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz - Grzyb 5, Załęczna 4, Piechnik 2, Marić 2, Jochymek 2, Milojević 2 oraz Malta, Belmas, Buklarewicz.