Radio Wrocław Kultura DAB+ Sztuka [SŁUCHAJ od 16:00]

Bartosz Tomczak, Maciek Przestalski | Utworzono: 2017-03-29 14:38 | Zmodyfikowano: 2017-03-29 14:04
A|A|A

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

Skrzynie cechowe służące do przechowywania najcenniejszych przedmiotów, takich jak statuty, insygnia władzy i klejnoty, będą tematem naszej pierwszej rozmowy. O nowej wystawie w Muzeum Narodowym chwilę po 16:00 opowie kuratorka Małgorzata Korżel-Kraśna.

Następnie "Ciała powszednie" w Galerii Socato. Koncepcja wystawy oscyluje wokół pojęcia haptyczności sztuki. Z jednej strony będą to obiekty domagające się dotyku, z drugiej prace odnoszące się do skóry obrazu - do tkanki malarskiej, do ciała obrazu, ale też do obrazu ciała. O czym mówić będzie kuratorka Karolina Jaklewicz.

Na nowej wystawie w galerii Miejsce Przy Miejscu trafiamy do zamkniętego od kilku miesięcy Muzeum Książąt Czartoryskich. Trwający remont ma zakończyć się nową ekspozycją w odrestaurowanym muzeum. Powstają zdjęcia pustych ścian, korytarzy, nierównych podłóg. Tajemnice "Książąt" ok. 17:30 zdradzi autor - Janusz Dąbkiewicz.

„The Gradual Disappearance of Melancholy” Fabiena Lédé bierze się z potrzeby kreowania alternatywnych rzeczywistości, z fascynacji anarchią i kodami, jakimi operuje kolektywna wyobraźnia. O nowej wystawie w BWA Studio porozmawiamy po 18:15.

A na koniec Kamila Wolszczak, którą wypytam o plany na działania miejskie w nowym sezonie, spotkania z cyklu Klucz do performance i nową wystawę w Galerii Entropia. "Przeciąg" to prezentacja rejestracji działań w procesie gdzie wspólnym mianownikiem jest przezroczysta taśma klejąca traktowana jako analogowy rejestrator mikroświata oraz metafizyczna miara rzeczywistości, punkt i linia w rękach artystki.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama