Radio Wrocław Kultura DAB+Sztuka [SŁUCHAJ od 16:00]

Bartosz Tomczak, Maciek Przestalski | Utworzono: 2017-05-24 15:21 | Zmodyfikowano: 2017-05-24 15:21
A|A|A

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

„Locus Mobilis jest moją podróżą w czasie i kosmosie. Podróżą oznaczaną przez powstałe, skonstruowane, namalowane, wymyślone w jej trakcie obiekty sztuki". O swojej nowej wystawie, którą od kilku dni można oglądać w Starym Ratuszu, oddziale Muzeum Miejskiego, chwilę po 16:00 opowie autor - Robert Lenard Bachmann.

Następnie czas na pierwszą wystawę w nowej siedzibie galerii Miejsce przy Miejscu na Placu Strzeleckim 14. Chwilę przed 17:00 odwiedzi nas Paweł Starzec - fotograf, socjolog, dziennikarz i pedagog. Jego "Pamięć wody" jest dokumentem o przepisywaniu na nowo historii w Bośni i Hercegowinie.

W BWA Awangarda trwa piąta edycja Biennale OUT OF STH, tym razem poświęcona najnowszym tendencjom kultury wizualnej w przestrzeni publicznej, sztuce, która staje się narzędziem dialogu społecznego i jest częścią nowej narracji dla miasta. Jest zatem o czym rozmawiać. Przed 18:00 odwiedzą nas Jagoda Dobecka i Janusz Czyżewicz z rady nadzorczej Wykwitexu, a ok 18:30 Karolina Włodek, Adam Martynuak i Michał Mejnartowicz z Warstw, którzy w galerii poprzesuwali kilka ścian i pięknie zaaranżowali męską toaletę.

A na koniec dwa wątki rozpoczęte w minionym roku, kiedy Wrocław był Europejską Stolicą Kultury. O "Sąsiadujemy" - kontynuacji projektu „Wrocław – wejście od podwórza" - opowie Natalia Romaszkan, a o kolejnych działaniach w ramach Programu Rezydencji Artystycznych AIR Wro mówić będą Berenika Nikodemska i Krzysztof Bielaszka.

Powtórka audycji w czwartek od 8:00.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama