Koncert Śląska. Wrocławianie pokonali Koronę 3:0

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-03-31 18:00 | Zmodyfikowano: 2017-03-31 18:02

90' Koniec meczu. Śląsk - Korona 3:0

87' Ostatnia w Śląsku. Owacyjnie żegnanego Joana Angela Romana zmienia Mario Engels.

84' Jan Urban sięga po Ostoję Stjepanovica. Macedończyk wchodzi za Ryotę Moriokę.

80' Kamil Biliński i 3:0! Borjan wyczuł napastnika Śląska, ale mocne uderzenie Bilińskiego i tak ugrzęzło w lewym dolnym rogu bramki.

80' Rzut karny dla Śląska! Rafał Grzelak zatrzymał ręką strzał Romana.

79' Pierwsza zmiana w Śląsku. Za Łukasza Zwolińskiego wchodzi Kamil Biliński.

78' Świetny powrót Riery. Hiszpan wybił na rzut rożny groźne dośrodkowani Vanji Markovica. Po stałym fragmencie gry bez zagrożenia.

76' Sito Riera fauluje na żółtą kartę. Rzut wolny dla Korony z okolic 20 metra. Goście rozegrali to kombinacyjnie, ale piłka odbiła się od obrońców i Mariusz Pawełek mógł spać spokojnie.

72' Trener Maciej Bartoszek wykorzystuje limit zmian. Daniela Abalo zastępuje Jakub Kotarzewski.

66' Druga zmiana w Koronie. Schodzi Iljan Micański, wchodzi Maciej Górski.

63' Statystyczna ciekawostka:

62' Śląsk potwierdza swoją dominację drugą bramką! Joan Angel Roman wymanewrował obrońców Korony, uderzył i piłka wpadła do siatki. Po drodze odbiła się jeszcze od Radka Dejmka i w taki sposób mamy już 2:0 dla gospodarzy.

60' Pierwsza zmiana. W Koronie schodzi Miguel Palanca, a w jego miejsce pojawia się Nabil Aankour.

53' Tak grającą wrocławską drużynę chce się oglądać. Techniczne z dystansu strzela Aleksandar Kovacević, ale piłkę na rzut rożny sparował Borjan.

49' Obiecująca akcja Śląska przerwana... poślizgnął się Joan Angel Roman.

48' Żółta kartka dla Rafała Grzelaka i rzut wolny dla Śląska. Wrzutka z prawej strony z 30 metra i zakotłowało się w polu karnym Korony. Po dwóch strzałach skończyło się tylko na rzucie rożnym. Ten stały fragment gry nie przyniósł już zagrożenia.

46' Zaczynamy drugą połowę meczu. Pierwsza w liczbach wyglądała tak:

45+1' Koniec pierwszej połowy. Śląsk prowadzi z Koroną 1:0.

45' Sędzia Paweł Gil dolicza minutę.

43' Pierwsza od dawna szansa dla Korony. Iljan Micanski przymierzył po krótkim słupku, ale trafił w boczną siatkę.

40' Joan Angel Roman uderzył z rzutu wolnego z lewej strony pola karnego. Kąt był ostry, ale to była niezła próba Hiszpana. Milan Borjan notuje kolejną dobrą interwencję.

37' Robert Pich! Kolejna wyśmienita sytuacja wrocławian i znów broni Borjan.

36' Mogło być 2:0. Morioka wbiegł w pole karne z lewej strony, strzelił, ale tym razem górą był Milan Borjan, który dobrze skrócił kąt przy strzale piłkarzowi Śląska.

33' Gol! Ryota Morioka pewnie wykonuje rzut karny. Japończyk posłał piłkę w prawy dolny róg (ze swojej perspektywy), bramkarz rzucił się w przeciwny i Śląsk prowadzi 1:0.

32' Rzut karny dla Śląska! Jakub Żubrowski faulował w polu karnym Ryotę Moriokę. Żółta kartka dla obrońcy Korony, a piłkarz gospodarzy już podchodzi do stałego fragmentu gry.

24' Jak to można było zmarnować? Po wrzutce z prawej strony piłka minęła obrońców i doleciała do zamykającego akcję po lewej stronie, niepilnowanego w polu karnym Joana Angela Roman. Hiszpan miał dużo czasu i miejsca, strzelił, ale futbolówkę lecącą do bramki wybił Radek Dejmek.

19' Po wrzutce Daniela Abalo piłkę pewnie łapie Mariusz Pawełek.

17' Piłka w siatce... ale gola nie ma. Ryota Morioka minął Milana Borjana i strzelił do pustej bramki. Sędziowie jednak wcześniej odgwizdali spalonego przy podaniu Roberta Picha do Japończyka.

13' Wrocławianie mają dzisiaj naprawdę sporą ochotę do gry. Z dystansu strzela Ryota Morioka, broni - nie bez trudu - Milan Borjan. Piłka wyszła na rzut rożny, ale stały fragment nie przyniósł zagrożenia.

10' Pierwszy strzał gospodarzy. Wrzutka z lewej strony prosto na głowę Łukasza Zwolińskiego, ale ten posyła piłkę prosto w stojącego na środku bramki Milana Borjana.

9' Śląsk próbuje wrzutkami zagrozić Koronie. Gdyby teraz lepiej piłkę przyjął Łukasz Zwoliński mogła być bramka. Zamiast tego nie było nawet strzału.

5' Piotr Celeban ratuje Śląsk przed utratą gola. Iljan Micanski minął Mariusza Pawełka i strzelił do pustej bramki, ale tuż przed linią wślizgiem piłkę wybił kapitan wrocławian.

2’ To wyjątkowy mecz, bo rozpoczyna jubileuszową kolejkę Ekstraklasy. 3 kwietnia 1927 roku odbyła się pierwsza kolejka Polskiej Ligi Piłki Nożnej.

1’ Sędzia Paweł Gil rozpoczyna spotkanie. Przed pierwszym gwizdkiem mieliśmy minutę ciszy ku pamięci zmarłego w zeszłą sobotę dziennikarza sportowego Pawła Zarzecznego (56 lat).

Śląsk Wrocław - Korona Kielce 3:0 (1:0)

Gole: Ryota Morioka 33' (rzut karny), Radek Dejmek 62' (samobójcza), Kamil Biliński 80' (rzut karny)