Siatkarze Cuprum kończą fazę zasadniczą zwycięstwem

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-04-01 18:45 | Zmodyfikowano: 2017-04-01 18:45

Pierwszy set był najbardziej wyrównanym ze wszystkich. Cuprum odskoczyło od stanu 17:17 kiedy to najpierw blokiem, a potem asem serwisowym popisał się Łukasz Kaczmarek. W końcówce świetnie grał natomiast Robert Taht i to on dał gospodarzom piłkę setową przy stanie 24:22. Lubinianie wykorzystali ją za drugim podejściem kiedy Dawid Gunia zaatakował po rękach Łukasza Polańskiego i było 25:23.

W drugiej partii dolnośląski zespół totalnie zdeklasował Akademików. Zaczęło się od prowadzenia 6:1. Potem było 13:6, 20:7, aż skończyło się na wyniku 25:8. Seta ścięciem skończył Łukasz Kaczmarek.

W trzecim secie wydawało się, że ekipa z Częstochowy może się odgryźć. Goście zaczęli od czterech punktów z rzędu. Nie minęło jednak dużo czasu, a to Cuprum za sprawą Keitha Puparta objęło prowadzenie 7:6 i nie oddało go już do końca. Ostatnią piłkę w meczu gospodarze rozegrali przez środek. Dawid Gunia udanym atakiem z krótkiej przypieczętował zwycięstwo w secie 25:20 i w całym meczu 3:0.

Na MVP spotkania wybrano rozgrywającego Cuprum, Grzegorza Łomacza.

Cuprum Lubin – AZS Częstochowa 3:0 (25:23, 25:8, 25:20)