Emocji nie brakowało. CCC o krok od finału

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-04-08 22:10 | Zmodyfikowano: 2017-04-08 22:10

Spotkanie w Polkowicach miało sporą dramaturgię. Przez prawie 30 minut na parkiecie dominowały koszykarki z Wrocławia. Jeszcze w 27. minucie zespół Arkadiusza Rusina prowadził różnicą 13 punktów - 45:32. Decydujące minuty należały jednak do CCC.

Pomarańczowe ostatnią kwartę rozpoczynały z 10-punktowym deficytem (40:50). Sygnał do natarcia dała kapitan CCC. Valeriya Musina trafiła dwukrotnie za trzy i oba zespoły dzieliły już tylko cztery oczka. Polkowiczanki poszły za ciosem. kolejne punkty zdobywały Magdalena Leciejewska, Marija Rezan i ponownie Musina. Po akcji "2+1" kapitan CCC, Pomarańczowe prowadziły już 54:50. Wrocławianki w tym fragmencie meczu zupełnie nie istniały w ataku. Pierwsze punkty w czwartej kwarcie Ślęza, za sprawą Sharnee Zoll, zdobyła dopiero po 5 minutach gry.

Wojny nerwów w końcówce nie było, bo pewną ręką popisała się Marija Rezan. Chorwatka zdobyła sześć punktów z rzędu, dzięki czemu jej zespół, na niespełna 1,5 minuty przed końcem, wygrywał 64:57. Trzypunktowe trafienie dla Ślęzy Agnieszki Skobel nie zdołało już odebrać sukcesu polkowiczankom, które dzięki świetnej ostatniej kwarcie (wygrana 25:10) triumfowały w całym spotkaniu 65:60.

Zespół z Polkowic w półfinałowej rywalizacji do trzech wygranych prowadzi 2:1. Mecz numer 4. w niedzielę o godz 19.00 - ponownie na parkiecie CCC.

CCC Polkowice - Ślęza Wrocław 65:60 (9:15, 17:14, 14:21, 25:10)

CCC: Walerija Musina 18, Marija Rezan 13, Magdalena Leciejewska 13, Ewelina Gala 5, Angelika Stankiewicz 4, Weronika Gajda 4, Jamierra Faulkner 4, Isabelle Harrison 2, Raisa Musina 2, Mariona Ortiz 0.

Ślęza: Sharnee Zoll 19 (10 as), Agnieszka Kaczmarczyk 13, Marissa Kastanek 10, Agnieszka Skobel 7, Nikki Greene 5, Zuzanna Sklepowicz 4, Kateryna Rymarenko 2, Agnieszka Majewska 0, Kourtney Treffers 0.