Wrocław sprzed sześciu dekad podczas pokazu filmowego

Krzysztof Majewski, materiały prasowe | Utworzono: 2017-04-11 21:20 | Zmodyfikowano: 2017-04-11 17:28

Tym razem w ramach PCFB pokaz filmu "Pętla" Jerzego Hasa. 

Kuba (Gustaw Holoubek) jest alkoholikiem. W wyjściu z nałogu pomaga mu oddana dziewczyna Krystyna (Aleksandra Śląska) – razem mają udać się do kliniki odwykowej. Kuba musi tylko poczekać, aż Krystyna wróci z pracy. Trudno mu jednak wytrzymać samemu w mieszkaniu, telefony dzwonią, głowa mu pęka. Wyrusza więc na miasto. Zrealizowany na podstawie opowiadania Marka Hłaski na wrocławskim Ołbinie film, ukazuje upiorne miasto w latach powojennych – zdjęcia Mieczysława Jahody porównywano do ekspresjonizmu niemieckiego. Klasyk szkoły polskiej to próbka wyjątkowego talentu i wrażliwości plastycznej jednego z największych polskich reżyserów: Wojciecha Jerzego Hasa.

Fragment filmu "Pętla": 

Gościem pokazu będzie Dr Hab. Monika Talarczyk - Gubała, profesor  PWSFTviT w Łodzi na Wydziale Organizacji Sztuki Filmowej. Historyczka kina, badaczka kina kobiet. Autorka książki „PRL się śmieje!
Polska komedia filmowa 1945-1989″ oraz książek poświęconych polskim reżyserkom filmowym, takim jak Wanda Jakubowska, Barbara Sass i inne. Spotkanie z gościem poprowadzi Adam Kruk, krytyk filmowy odpowiedzialny za program Polish Cinema for Beginners.

Pokaz w najbliższy czwartek o 19.00 w Kinie Nowe Horyzonty. 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.