Arboretum w Wojsławicach zaczyna sezon letni

, km | Utworzono: 2017-04-17 20:02 | Zmodyfikowano: 2017-04-17 20:02
A|A|A

Specyficzny klimat Wzgórz Strzelińsko-Niemczańskich, na których położone jest Arboretum, rozległe panoramy, wielka przestrzeń, a także  stawy i park podworski.

W kwietniu inspektor ogrodu Hanna Grzeszczak-Nowak wraz ze współpracownikami oferują trzy takie spacery. Już w dniu otwarcia Arboretum (17 kwietnia) w samo południe Hanna Grzeszczak-Nowak oprowadzi Gości po roślinach zwiastujących wiosnę.

W parku podworskim wśród starych, majestatycznych drzew kwitną jeszcze przebiśniegi, śnieżyce, fiołki i zawilce. Na rabatach można zobaczyć wciąż piękne ciemierniki i tak bardzo kojarzone z wiosną, obsypane kwiatami forsycje czy pigwowce. Podczas tego spaceru na pewno goście zostaną poprowadzeni przez słynną już aleję magnoliową, aby podziwiać niezwykłe piękno i różnorodność właśnie kwitnących, kilkudziesięciu odmian tych fascynujących drzew i krzewów. Będzie też można oglądać pierwsze, wcześnie zakwitające różaneczniki i azalie, poszerzyć swoją wiedzę, zaspokoić ciekawość.

23 kwietnia zaplanowano następny spacer „Szlakiem kwitnących unikatów”, który także poprowadzi inspektor Arboretum Hanna Grzeszczak-Nowak i pokaże Gościom mało znane w Polsce krzewy, kwitnące w kwietniu, m.in. azjatyckie stachiurki – o długich kwiatostanach przypominających sznury pereł, abeliofylum koreańskie – nazywane białą forsycją, intensywnie pachnące kaliny, dużą kolekcję pierisów japońskich i wiele innych rzadkich roślin spotykanych jedynie w kolekcjach ogrodów botanicznych i arboretach. 23 kwietnia zostanie otwarta wystawa fotograficzna Darka Pawłowskiego i odbędą się warsztaty fotografii przyrodniczo-krajobrazowej prowadzone przez tego cenionego wrocławskiego fotografika.

fot. T. Ciesielski

Natomiast na następną niedzielę, 30 kwietnia zaplanowano – zawsze niezwykle atrakcyjny dla posiadających własne ogrody – kiermasz bylin i krzewów polskich producentów. Tego dnia w samo południe na spacer po „Roślinnych nowościach Arboretum” zaprosi dr Jolanta Kozłowska-Kalisz, która poprowadzi Gości do tysięcy kwitnących narcyzów, pokaże niskie odmiany tulipanów, szafirków, cebulic i inne wiosenne rośliny cebulowe, posadzone wśród karłowych krzewów (m.in. azalii japońskich i wawrzynków), oraz wiele egzotycznych bylin, pochodzących z różnych kontynentów. Na nieco utrudzonych spacerowiczów na terenie całego Arboretum czekają przyjazne miejsca zapraszające do wypoczynku, można też zaplanować rodzinny piknik przy jednym z wielu stołów usytuowanych tak, aby można cieszyć się pięknymi widokami.

Na terenie Arboretum można przebywać od godziny 9.00 do 20.00

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama