Góry Literatury, tajemnice Moskwy, cała prawda o Gajcym i najlepszy jazz prosto z Wrocławia!

Bartosz Tomczak, Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2017-04-27 15:32 | Zmodyfikowano: 2017-04-27 14:23
A|A|A

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

Najbliższe wydanie literackiego pasma w Radiu Wrocław Kultura zaczniemy o g. 16.00 od spotkania z Maciejem Jastrzębskim - korespondenta Informacyjnej Agencji Radiowej Polskiego Radia, autorem książki, pt. "Rubinowe oczy Kremla: Tajemnice podziemnej Moskwy" (Wydawnictwo Helion). W swoim najnowszym dziele Maciej Jastrzębski, niestrudzony badacz rosyjskiej duszy, zabierze nas na wyprawę do podziemnej Moskwy, aby razem z nim odkryć tajemnice rosyjskiej stolicy. Zapraszamy na spotkanie z autorem: czwartek (27.04) Empik (Rynek), start g. 18.00, prowadzi: Jędrzej Morawiecki.

Chwilę po g. 17.00 nasze studio odwiedzi Karol Maliszewski – wybitny poeta, prozaik, krytyk literacki, jeden z jurorów Nagrody Poetyckiej Silesius, wyróżniony nagrodą Emocji Radia Wrocław Kultura kategorii Literatura za rok 2015. Nasz gość Będzie opowiadał cyklu spotkań we Wrocławskim Domu Literatury pt. "Dorzecza", a także o festiwalu "Góry literatury" w Nowej Rudzie.

O g. 18.00 porozmawiamy z profesorem Stanisławem Beresiem - literaturoznawcą, poetą i krytykiem literackim, którego zapytamy o jego najnowszą książkę, pt. „Gajcy. W pierścieniu śmierci" (Wydawnictwo Czarne). W pozycji tej autor prześwietla tragiczne życie poety, sięgając do wspomnień rodziny oraz znajomych, ale przede wszystkim dogłębnie analizuje jego twórczość. 

Kilkanaście minut po g. 19.00 studio Radia Wrocław Kultura wypełni się muzyką jazzową, a to za sprawą wizyty artystów z "Tomasz Chyła kwintet", którzy zaproszą nas m.in. na swój czwartkowy, wieczorny koncert w czasie trwającej we Wrocławiu 53. edycji Festiwalu Jazz nad Odrą. Porozmawiamy także o książce, pt. „Coltrane według Coltrane'a", będącej wyczerpującym zbiorem wywiadów z genialnym saksofonistą (prezentacja książki Wydawnictwa Kosmos odbywa się także w czasie 53. Festiwalu Jazz nad Odrą). 

Na program zapraszają: Jacek Antczak i Łukasz Śmigiel

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama