RWK DAB+Literatura: Samborska, Jurewicz, Ogrodowicz, Hamkało [ZOBACZ]

Andrzej Andrzejewski, Łukasz Śmigiel | Utworzono: 2017-10-30 17:19 | Zmodyfikowano: 2017-10-30 17:22
A|A|A

Literatura w Radiu Wrocław Kultura. Zapis fragm. rozmów z Wiolettą Samborską, dyrektorką Biura Promocji Wrocławia i fotografem - Wiesławem Jurewiczem, którzy opowiadali o książce, pt. „Wrocław na widelcu" (autorstwa Piotra Bikonta i Roberta Makłowicza), a także z Michałem Ogrodowiczem (Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen) oraz Marcinem Hamkało, dyrektorem Muzeum "Pana Tadeusza".

- „Wrocław na widelcu" to wyjątkowy w skali kraju przewodnik po 33 miejscach ulokowanych w naszym mieście, w których warto się zatrzymać i zjeść coś dobrego – mówi nasz gość, Wioletta Samborska, dyrektorka Biura Promocji Wrocławia, która zachęcała na antenie Radia Wrocław Kultura do sięgnięcia po dostępną za darmo książkę Roberta Makłowicza i zmarłego niedawno Piotra Bikonta.

Michał Ogrodowicz – jeden z szefów Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen, recenzent i youtuber proponuje warte uwagi powieści i komiksy z uniwersum stworzonego przez George'a Lucasa. W grudniu premiera VIII części słynnej sagi, a my pomagamy przygotować się do tego fantastycznego wydarzenia, np. poprzez satysfakcjonującą lekturę gwiezdnowojennych tytułów z 2017 roku.

- Od czasu otwarcia, przygotowane przez nas wystawy zobaczyło ponad 80 tysięcy zwiedzających – mówi Marcin Hamkało, dyrektor wrocławskiego Muzeum "Pana Tadeusza", który zaprasił słuchaczy na pierwszą edycję Festiwalu Tradycji Literackich. Festiwal potrwa do połowy listopada.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama