RW Kultura: Natchnieni i dzisiejsi - Brett, Frączyk, Kołakowska, Pęcherz, Załuski

Grzegorz Chojnowski, Jacek Antczak | Utworzono: 2017-11-17 20:40 | Zmodyfikowano: 2017-11-17 20:40

- Moi czytelnicy poddają mi pomysł na kolejne teksty na spotkaniach autorskich i zapełniają nimi moją skrzynkę mailową – mówi nasz gość, Regina Brett, bestsellerowa autorka felietonów, dwukrotnie nominowana do nagrody Pulitzera. Ostatni zbiór jej tekstów został zebrany w książce, pt. „Kochaj”, która właśnie ukazała się w Polsce.

Agata Kołakowska – wrocławska pisarka w rozmowie na antenie Radia Wrocław Kultura opowiada o swojej ostatniej książce, pt. "Pięć minut Raisy" i zapowiada kolejną powieść (premiera jeszcze tej zimy), której akcja rozgrywa się na deskach muzycznego teatru.

Rozmowa z Izabellą Frączyk, niegdysiejszą menedżerką, od 8 lat pisarką. W opisie poprzedniej części sagi pt. 'Stajnia w Pieńkach' czytaliśmy: 'Kiedy wszystko zaczyna się układać, to nieomylny znak, że los już coś dla nas szykuje'. Ale u tej autorki można by raczej rzecz odwrócić: kiedy wszystko się nie układa, spójrz dalej i spróbuj coś, czasem siebie, zmienić. I wtedy masz szansę znaleźć się 'Jedną nogą w niebie' (Prószyński i spółka'), jak zatytułowany jest najnowszy - trzeci - tom 'Stajni...'.

Karol Pęcherz, prezes Fundacji im. Tymoteusza Karpowicza, animator, redaktor, muzyk (towarzysząca poetom grupa Chain Smokers). Nowości wydane przez Fundację (nie tylko książkowe) oraz wieczory autorskie z cyklu 'Reportaż na tajnych' to niektóre tematy naszego spotkania. W piątek w księgarni Tajne Komplety Marcin Rotkiewicz ('W królestwie Monszatana', wyd. Czarne), we wtorek Aleksandra Boćkowska ('Księżyc z Peweksu', również Wyd. Czarne).

Piotr Załuski, wrocławski dziennikarz i autor książek, m.in monumentalnej powieści o Adamie Mickiewiczu 'Zamęt' i autobiograficznego, rozgrywającego się w większości we Wrocławiu 'Mojego lirycznego PRL-u'. Tym razem do księgarń trafiają 'Natchnieni albo kroniki czasów romantycznych' (Atut), opublikowane w ramach Wrocławskiego Programu Wydawniczego. Akcja rozgrywa się na terenie całej Europy poświęconej w burzliwych czasach romantyzmu. Przewinie się w niej cała plejada bohaterów: od rodziny Wieniawskich poczynając po Bakunina, Dostojewskiego czy nawet... Karola Marksa. W sobotę z Piotrem Załuskim można się spotkać osobiście w klubie Proza. Wstęp wolny, podobnie jak do naszej audycji*.

*pod warunkiem posiadania odbiornika z systemem DAB+, aplikacji mobilnej lub jakiegokolwiek komputera umożliwiającego wejście na stronę www.radiowroclawkultura.pl

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.