Radiohead, Death Grips, Luke Vibert: Muzyka Wysp w RWK [Słuchaj od 16:00]

Magda Staniszewska, MK | Utworzono: 2017-05-07 14:10 | Zmodyfikowano: 2017-05-07 12:35
A|A|A

FOT: CC0 Public Domain

Rok temu światło dzienne ujrzał cały szereg albumów, które pod koniec roku okazały się jednymi z najmocniejszych pozycji na rynku. Radiohead, ANOHNI, James Blake, Death Grips, Skepta, Kaytranada... ostatniemu z panów poświęcimy jedną z godzin naszego dzisiejszego spotkania. Debiutancki longplay 99,9% to zestawienie znakomitych gości, miękkich synthów i prawdziwie tanecznej zajawki.

Oprócz tego po raz kolejny dominacja nowości: przede wszystkim Luke Vibert z albumem UK Garave Vol. 1 dla Hypercolour, Forest Swords z Comapssion dla Ninja Tune i powrót legendy shoegaze'u, Slowidive i self-titled dla Dead Oceans. Miejmy nadzieję, że połączenie disco klimatu lat '80, nieco ambientowych form i gitarowej ściany dźwięku zaprezentuje się co najmniej ciekawie.

Oprócz tego podsumujemy najważniejsze punkty kwietnia - w planach niezastąpiony Actress, Clark, Songhoy Blues czy Kamasi Washington. Nie zabraknie też tradycyjnej dawki house'owych brzmień z wytwórni Lobbster Theremin, czyli DJ Sonikku i Sky Sanctuary.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama