Radio Wrocław Kultura DAB+ Film, 16:00 - 20:00, Miłosława Bożek i Krzysztof Majewski

Radio Wrocław | Utworzono: 2017-06-09 16:00 | Zmodyfikowano: 2017-06-09 16:00

Zaczynamy oczywiście od repertuaru. Na tym jednak zakończymy klasyczną formę What's in the box? DAB+ Film, bo tym razem przede wszystkim relacja z 10. Festiwalu Okiem Młodych. Czekają nas, dosłownie i w przenośni, „Opowiadanie dokumentalne”, czyli przewodni temat jubileuszowej 10. edycji, dzięki którym dowiemy się jakie wydarzenia czekają na nas na festiwalowym weekendzie w Świdnicy.

Opowiedzą nam o festiwalowych atrakcjach, oddalonych jedynie 50 km od stolicy Dolnego Śląska, organizatorzy: detektor festiwalu Paweł Kosuń i detektor artystyczny Lech Moliński.

Posłuchamy młodych twórców: Jakuba Kosobuckiego, reżysera filmu "4 minuty" oraz Dominiki Waligórskiej i Magdaleny Lewandowskiej, reżyserek "Terapii grupowej", których filmy biorą udział w Konkursie Młodzieżowym.

Organizator Janusz Dąbkiewicz, opowie nie tylko o tegorocznym jury ale i o filmie Michała Marczaka "Wszystkie nieprzespane noce", gdzie pracował jako kierownik produkcji i przeżył wiele ciekawych przygód na planie. Opowie o nich i będą idealnym zaproszeniem na seans i następującą po nim imprezę towarzyszącą Nieprzespana Noc w Pustostanie.

Na kolejne wydarzenia towarzyszące: "StoryCode WAW on tour" i przegląd najlepszych doświadczeń dokumentalnych cinematic VR “Czasoprzestrzenie VR” zaproszą Katarzyna Boratyn, współzałożycielka StoryCode Warsaw i reżyser i producent Jacek Nagłowski.

Na koniec, jednak klasycznie, serial. Zastanowimy się dlaczego, wyprodukowany przez Matta Damona i Benna Afflecka dla SyFy, serialu "Korporacje przyszłości" został anulowany po pierwszym sezonie, kiedy potencjalnie to świetny materiał na tradycyjny tasiemiec serialowy.

Jak zawsze, w okolicach każdej pełnej godziny, wiadomości filmowe.

Zapraszają - Miłosława Bożek i Krzysztof Majewski

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.