DAB+ Film: Najlepszy, Liga\ Sprawiedliwości i Mindhunter [SŁUCHAJ]

Krzysztof Majewski, BT | Utworzono: 2017-11-17 15:21

Do kin wchodzi, oczekiwany, nagradzany "Najlepszy" Łukasza Palkowskiego. Historia, oparta na życiu, szerzej nieznanego Jerzego Górskiego została zrealizowana z rozmachem i świetnym wyczuciem tematu. To miał być pierwszy hollywoodzki projekt Palkowskiego i to widać. Kino środka, którego w Polsce nie było od czasu "Bogów".

Drugą głośną premierą jest "Liga Sprawiedliwości". Czyli Batman, Wonder Woman, Flash, Aquaman i Cyborg. To odpowiedź DC Comics na produkcje Marvela. Film miał dużo problemów na etapie produkcji. Zack Snyder stracił stanowisko reżysera, którego zastąpił Joss Whedon (wcześniej pracujący dla Marvela przy Avangers). Całość kosztowała około 300 milionów dolarów i zapowiada się wyjątkowo kiepsko.

16.30 Pierwsze, dzisiejsze, spotkanie to wizyta Asi Żak - koordynatorki Festiwalu Filmowego 5 smaków i Agnieszki Szydziak z Films For Food, która opowie o "Głodzie mięsa".

17.00 Skoro w kinach "Najlepszy", a w programie mówił już reżyser, to tym razem rozmowa, z nagrodzoną w Gdynii za debiut, filmowa Ewą - Kamilą Kamińską.

17.30 to spotkanie z Johnem Carolem Lychem. Występował u Finchera czy Tarrantino, ale także w "Walking Dead". Porozmawiamy o filmach serialach i jego debiucie "Lucky".

18.00 Na koniec recenzujemy serial "Mindhunter"czyli David Fincher powraca. Tym razem w formie serialowej. Zupełnie niezłej.

Po 19.00 godzina z najlepszymi filmowymi kawałkami.

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.