What's in the box? DAB+Film: Mock, Stranger Things 2 i wiele innych

Krzysztof Majewski, BT | Utworzono: 2017-11-03 12:00 | Zmodyfikowano: 2017-11-03 12:00
A|A|A

(Fot. książka "Film in 5 seconds" Matteo Civaschi i Gianmarco Milesi)

Dzisiaj w filmowym paśmie Radia Wrocław Kultura - What's in the box? DAB + FILM:

Zaczniemy, jak zawsze, od repertuaru. Do kin wchodzi dzisiaj, przez wielu oceniana bardzo źle "Mother!"
Darrena Aronofskiego. Również od tego piątku możemy oglądać film "Młynarski: ostatnia piosenka". To dokument upamiętniający zmarłego w marcu Wojciecha Młynarskiego. Autorem zdjęć jest wnuk artysty - Tadeusz Kieniewicz.

W tym tygodniu zakończyły się też zdjęcia do teatru TV - "Mock". To adaptacja przedostatniej, z serii popularnych kryminałów, książki Marka Krajewskiego. Reżyseruje, odpowiedzialny m.in. za "Bogów" Łukasz Palkowski. W roli tytułowej Szymon Piotr Warszawski. Obaj panowie opowiedzą krótko o swojej pracy.

O 16.30 studio odwiedzi dyrektor Festiwalu Filmowego Spektrum Paweł Kosuń. W tym roku, świdnicka impreza, zapowiada się znakomicie. W programie najgłośniejsze tytuły sezonu: "Twój Vincent", "Niemiłość", "Najlepszy"(właśnie Łukasza Palkowskiego") czy "The Square". W Świdnickim Centrum Kultury spotkamy m.in. Jakuba Gierszała i Krzysztofa Zanussiego. Na koniec wydarzenia, zagrają laureaci Emocji 2017 w kategorii Muzyka - EABS. (9-12 LISTOPADA)

17.00 to wizyta Michała Tomiczka, koordynatora Tygodnia Kina Niemieckiego, znakomitego specjalisty od kina naszego zachodniego sąsiada. W programie, jak zawsze, najciekawsze dokonania niemieckich twórców. W zeszłym roku, na tym przeglądzie, można było zobaczyć "Toniego Erdmanna" - zasłużonego zwycięzcę Europejskich Nagród Filmowych. (6 - 12 LISTOPADA)

17.30 | Świat idzie do przodu, technologie kręcenia też to i festiwale powstają nowe. O II edycji Drone Film Festival porozmawiamy z jednym z organizatorów - Bogdanem Bugajskim. Dlaczego nie mają hasła "spójrz na sprawę z góry"? Spytamy.
(4 LISTOPADA)

18.00 | Skoro o zwycięzcach mowa to posłuchamy też rozmowy z Johnem Carolem Lynchem. Za film "Lucky" otrzymał nagrodę w sekcji Spectrum na, dopiero co zakończonym, American Film Festivalu.

Pozostały czas przeznaczymy na kłótnię. Mnie się nie podoba, a Miłce bardzo. Porozmawiamy oczywiście o Stranger Things 2.


A na zdjęciu graficzno - filmowy rebus. Co to za film?

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama