Remis piłkarzy Miedzi na początek przygotowań

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-07-01 21:10
A|A|A

fot. miedzlegnica.eu

Początek należał do podopiecznych Dominika Nowaka. Swoją dominację legniczanie udokumentowali golem w 36. minucie. Akcję rozpoczął Hubert Antkowiak, a wykończył skutecznym strzałem Tomasz Żyliński.

Przewaga legnickiej drużyny utrzymywała się jeszcze przez kilkanaście minut drugiej połowy. W tym okresie gry zespół Miedzi był bliski podwyższenia wyniku, ale strzał Marquitosa zza pola karnego był minimalnie niecelny. Potem centymetry od szczęścia dzieliły, po rzucie rożnym, Jakuba Vojtusa.

Końcówka należała już do piłkarzy z Częstochowy. Najpierw Paweł Kapsa wygrał pojedynek z Przemysławem Oziębałą, ale sekundy przed końcowym gwizdkiem legnicki bramkarz musiał wyciągnąć piłkę z siatki po strzale z woleja Jose Embalo.

W ekipie Miedzi przez ponad 65 minut na boisku przebywał Mladen Bartulović. Mogący występować zarówno na lewym boku obrony, jak i na lewym skrzydle Chorwat przedłużył w sobotę o dwa lata kontrakt z legnickim pierwszoligowcem. W sparingu z Rakowem zagrał także Omar Santana. Napastnik, który wcześniej grał w Wigrach Suwałki, ustalił już warunki umowy z Miedzią. Hiszpana czekają jeszcze badania medyczne.


Miedź Legnica - Raków Częstochowa 1:1 (1:0)
Bramki: Żyliński 36 - Embalo 90.

Miedź Legnica:
I połowa: Sapela (30 Smołuch) - Zieliński, Bozić, Bartczak, Dampc, Santana, Garguła, Żyliński, Łobodziński, Bartulović, Antkowiak.

II połowa: Smoluch (60 Kapsa) - Kwame, Bozić, Bartczak, Zieliński Gardzielewicz, Marquitos, Santana (70 Bartulović), Bartkowiak, Krauz, Vojtus.

Raków Częstochowa:
I połowa: Kos - Niewulis, Sołowiej, Góra, Duriska, Wójcik, Malinowski (20. Michał Bojdys), Tomalski, Mizgała, Piceluk, Czerkas.

II połowa: Kos (60 Górski) - Bojdys (83 Niewulis), Boateng, Sołowiej, Wójcik (75 Tomalski), Wróbel, Oziębała, Zieliński, Hartwig (83 Góra), Papikyan (55 Ptak), Embalo.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama