Ulewy na Dolnym Śląsku [ZOBACZ]

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-07-10 18:46 | Zmodyfikowano: 2017-07-10 18:54
A|A|A

Po intensywnych opadach deszczu, m.in. we Wrocławiu ulice zamieniły się w rwące potoki. Zalana jest m.in. Osobowicka pod wiaduktem, podobna sytuacja na ul. Reymonta. Jazda bardzo utrudnienia też na ul. Kamiennej między Hubską, a Borowską

- Świata nie było widać, ja w samochodzie siedziałem pod domem bo jak się jechało to rzeka płynęła po ulicach, a przy krawężnikach to nie daj Panie Boże - mówi nam jeden z kierowców mieszkających przy Kamiennej.

Prognoza pogody:

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, w pierwszej połowie nocy burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura minimalna od 16°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni, w czasie burz w porywach do 100 km/h.

Jutro w dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz - do 25 mm. Temperatura maksymalna od 24°C do 26°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni, w czasie burz w porywach do 65 km/h.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, w pierwszej połowie nocy burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura minimalna od 14°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni, w czasie burz w porywach do 100 km/h.

Jutro w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze, miejscami grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz - do 25 mm. Temperatura maksymalna od 22°C do 24°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni, w czasie burz w porywach do 65 km/h.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) przelotne opady deszczu i burze, miejscami grad. W drugiej połowie nocy burze będą zanikać. Temperatura od 12°C do 15°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, południowo-zachodni i zachodni, w czasie burz w porywach do 110 km/h.

Tak wyglądał Wrocław po ulewnych deszczach:

  • Ulica Traugutta

  • Ulica Osobowicka

  • Gaj

Dodatkowo na ulicy Gajowickiej nie było prądu.

Oberwanie chmury było także w Oleśnicy. Stanął ruch m.in. na ul. Rzemieślniczej oraz pod wiaduktami na ul. 3 Maja i Kolejowej. Zalało ulice również w Jeleniej Górze i Oławie. 

Oława - zdjęcie od naszych słuchaczy

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama