POGODA: Upalne 34°C, ale to nie wszystko. Spadnie grad

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-08-11 08:37 | Zmodyfikowano: 2017-08-11 08:37
POGODA: Upalne 34°C, ale to nie wszystko. Spadnie grad -

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu dnia: niż nad Chorwacją i Morzem Norweskim, wyż w rejonie Azorów i nad wschodnią Europą.

Polska jest pod wpływem niżu z ośrodkiem nad Chorwacją. Na północy i zachodzie kraju zaznaczy się wpływ pofalowanego frontu atmosferycznego. Nad przeważający obszar Polski nadal napływać będzie gorące, zwrotnikowe powietrze, jedynie nad krańce zachodnie napłynie chłodniejsze, polarno-morskie.

Prognoza pogody:
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu miejscami burze z przelotnymi opadami deszczu, lokalnie grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 50 mm. Temperatura maksymalna od 28°C na zachodzie do 34°C na wschodzie regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. Podczas burz wiatr w porywach do 90 km/h.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu miejscami burze z przelotnymi opadami deszczu, lokalnie grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie do 50 mm. Temperatura maksymalna od 27°C na zachodzie do 30°C na wschodzie regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. Podczas burz wiatr w porywach do 90 km/h.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) po południu burze z przelotnymi opadami deszczu, lokalnie grad. Temperatura 17°C do 20°C. Wiatr dość silny, okresami silny od 30 km/h do 45 km/h, z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 100 km/h.

Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.