Zagłębie remisuje w Poznaniu z Lechem 1:1

Gregor Niegowski | Utworzono: 2017-08-12 20:10 | Zmodyfikowano: 2017-08-12 20:11

Lider Ekstraklasy wywiózł z Poznania 1 punkt. Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze – w 53. minucie do siatki trafił Mario Situm. Zagłębie wyrównało w 81. minucie po bramce Alana Czerwińskiego.

Zagłębie rozpoczęło to spotkanie bardzo agresywnie. Już w pierwszej minucie Czerwiński mógł dać swojej drużynie prowadzenie. Efektowną akcję Miedziowych zakończył jednak bardzo słabym strzałem.

Lech próbował odpowiedzieć. Groźnie zza pola karnego strzelał Situm, jednak piłka minęła bramkę.

Najlepszą okazję w pierwszej połowie miało Zagłębie. Świerczok odebrał piłkę Dilaverowi i popędził w stronę bramki Lecha. Oddał bardzo mocny strzał, który wylądował na poprzeczce.

Bramki padły dopiero po przerwie. W 53. minucie do siatki trafił Mario Situm. Chorwat przeprowadził świetną dwójkową akcję z Radosławem Majewskim, którą zakończył precyzyjnym strzałem.

Zagłębie długo szukało drogi do bramki Lecha, na szczęście dla Miedziowych z pomocą przyszli obrońcy rywali. Po błędzie Vujadinovića piłka wylądowała pod nogami Czerwińskiego, który nie miał problemów z wbiciem jej do siatki Lecha. Gol padł w 81. minucie i do końca spotkania obie drużyny stwarzały sobie groźne sytuacje. Lubinianie mogli przed końcowym gwizdkiem zapewnić sobie komplet punktów, jednak okazji na gola nie zamienił Pawłowski.