Nie Było Grane: gniew, brud i róż

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2017-08-19 15:33 | Zmodyfikowano: 2017-08-19 15:34

Przypomnijmy: łączy go nie tylko fizyczne podobieństwo do Buckleya seniora, ale wrażliwość i pasja właściwa Timowi i Jeffowi, liryczne wariactwo na przecięciu Ryleya Walkera Stu Mackenzie'ego oraz zestaw piosenek, które mają za zadanie unieśmiertelnić rzeczywistość, ze wszelkimi jej pęknięciami. Ale to już wiedzieliśmy na początku lutego.


Po pół roku ten niepokorny buntownik z Nashville ma już za sobą dwie, co prawda małe, ale jednak europejskie trasy koncertowe, żywiołowo i gorące przyjęte. Z kolei mekka krytyków i muzyków, angielski UNCUT, choć w lutym płyty nie dostrzegł, to jednak umieścił ją w półrocznym podsumowaniu najważniejszych albumów 2017 r. A Gallo? W Polsce jeszcze go nie widzieliśmy, ale niedaleko Wrocławia, w czeskiej Ostrawie - już tak.


Jaki ma dla nas komunikat, dlaczego zatamował ruch na największym skrzyżowaniu w Nashville, w końcu dlaczego lubi Lou Reeda i wyśmiewa Metallicę? O tym wszystkim posłuchamy w rozmowie z tym młodym artystą, którego kariera powoli nabiera tempa.


Audycja Nie Było Grane czyli sludge, doom, indie, shoegaze, alternatywa, eksperymenty i proste piosenki - Radio Wrocław Kultura, w soboty od 16.00 do 19.00.

Co poza tym? Kącik z muzyką filmową, niekoniecznie pochodzącą z filmów, indyjski punk, klasyka oraz zapowiedzi koncertowe i muzyka na żywo. W ramach tych ostatnich opowiemy m.in. o tym co wydarzy się 3 listopada w Firleju. Na jednej scenie pojawią się wtedy Kanadyjczycy z Metz oraz Protomartyr, czyli czwórka chłopaków z Detroit. Kwartet operujący w post-punkowych rejestrach na koniec września zapowiedział wydanie nowego materiału, „Relatives In Descent”. My już dziś sprawdzimy co zastaniemy na tej płycie, a antycypując listopadową setlistę, spodziewajcie się znaleźć w Firleju wszystko co najlepsze w garażowym arsenale Joe Casey'a i jego energetycznego składu.


Co poza tym? Poza tym wszystko będzie miało związek z dźwiękami, które jeszcze nie były grane, ale na moment zerkniemy też przez ramię do archiwum w poszukiwaniu hałasu i niesubordynacji.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.