Nie Było Grane 25/11: Protomartyr, Björk, Spinning Coin, King Gizzard & the Lizard Wizard, Quicksand, LOTTO

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2017-11-25 15:00 | Zmodyfikowano: 2017-11-25 15:00
A|A|A

Nie Było Grane 25/11

To słowa, które rozpoczynają i kończą najnowszy krążek zespołu Protomartyr. Między innymi o tym, co symbolizuje ta klamra kompozycyjna oraz o więzi łączącej Protomartyr z kolebką filmu niemego (!), opowiedzą dowodzący składem z Detroit: Joe Casey (wokalista) i Greg Ahee (gitarzysta), którzy niedawno gościli we Wrocławiu. W didaskaliach wywiadu pojawi się muzyka Protomartyr, The Fall i Wire, znana nam Angel Deradoorian oraz nowe dźwięki, mocno orbitujące wokół narzuconej przez Protomartyr stylistyki: Spinning Coin (warty uwagi debiut ze Szkocji), będą też wybrane momenty z „Interiors”, płyty będącej powrotem po 22-letniej przerwie w wykonaniu Quicksand (to z nich czerpali At The Drive-In!).


Poza tym posłuchamy i opowiemy o 3 bardzo gorących, piątkowych premierach: „Utopii” Björk, „Polygondwanaland” czyli 4-tej z 5-ciu tegorocznych płyt, zapowiedzianych przez King Gizzard & the Lizard Wizard.


Znajdziemy też miejsce na wybitnie instrumentalny akcent w wykonaniu LOTTO (wg wielu rankingów, w tym i RWK, twórców jednej z płyt roku 2016 r.). A to płynnie doprowadzi nas do 3 godziny naszego spotkania i klimatów jazzowych.


Nie Było Grane czyli sludge, doom, indie, shoegaze, alternatywa, eksperymenty i proste piosenki - Radio Wrocław Kultura, w soboty od 16.00 do 19.00.


Skoro ostatnie 2 dni tegorocznego 14. Festivalu Jazztopad będą należeć do Charlesa Lloyda i Herbiego Hancocka – muzyka mistrzów pojawi się na zakończenie naszego spotkania. W didaskaliach? Opowieść Łukasza Rajcherta, który swoim obiektywem uwiecznił gości Jazztopadu, a jego zdjęcia, w ramach festiwalu (ale i po), można zobaczyć w NFMie.

...She's just trying to reach you...

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama