Jadąc do szpitala dzwonił po karetkę...

Elżbieta Osowicz, MK | Utworzono: 2017-08-21 17:34 | Zmodyfikowano: 2017-08-21 17:34
Jadąc do szpitala dzwonił po karetkę... - FOT: Andrzej Owczarek
FOT: Andrzej Owczarek

Mieszkaniec wsi Przedmoście koło Środy Śląskiej ruszył w drogę w kierunku szpitala we Wrocławiu, bo jego 4 letni syn się dusił, ale jednocześnie telefonował na pogotowie z propozycją żeby spotkać się w połowie drogi. Jak mówi Kazimierz Wiatrowski nie dość, że dyspozytor kazał mu się zatrzymać, to jeszcze nie chciał powiedzieć za ile karetka dojedzie w umówione miejsce:

-To padło kilkanaście razy co najmniej - za ile będzie karetka? Prosiłem go, a później już nie prosiłem, tylko żądałem i jeszcze gorzej było...

Szymon Czyżewski z wrocławskiego pogotowia przekonuje, że lepiej zatrzymać się i słuchać wskazówek dyspozytora, który może powiedzieć jak pomóc osobie potrzebującej pomocy. Jednocześnie ratownik przyznaje, że trzeba było określić czas przyjazdu karetki:

Na terenie miasta karetka może dotrzeć w kilka minut, gorzej w miejscowościach oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów. Wtedy też ratownicy mogą wysłać śmigłowiec, o ile jest dostępny. Nasz słuchacz i karetka spotkali się na drodze przed Wrocławiem i ratownicy udzielili chłopcu pomocy. Wszystko dobrze się skończyło, nie była potrzebna hospitalizacja.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.