Radio Wrocław Kultura DAB+ Sztuka, środa 16-20, Maciek Przestalski

Maciek Przestalski | Utworzono: 2017-08-24 12:39 | Zmodyfikowano: 2017-08-24 12:43
A|A|A

Sprawdzimy co dzieje się w Centrum Historii Zajezdnia. Zanim, we wrześniu zagości tam kolejna edycja festiwalu wROCK for Freedom, w najbliższych dniach czeka nas debata o Polsce i podwórkowe gry rodem z PRLu. Na placu przed budynkiem trwa natomiast wystawa "Samochodem przez Wrocław lat 70.", a o wszystkim mówi Juliusz Woźny.

Posłuchaj całej rozmowy:

www.zajezdnia.org

 


 

Jak ubierały się dawne Dolnoślązaczki? Jakie znaczenie miały czepce i dlaczego niektóre z nich były „z brodą”? Na zajęciach w Muzeum Etnograficznym można poznać odpowiedzi na te pytania oraz stworzyć własne wersje dolnośląskiego stroju. Marta Derejczyk, zaprasza także na "Romskie ścieżki – spacer po Brochowie" i opowiada o nowym książkowym wydawnictwie Muzeum.

Posłuchaj całej rozmowy:

www.muzeumetnograficzne.pl

 


 

W piątek, w galerii Miejsce Przy Miejscu, w ramach preTIFF (przed wrześniowym TIFF Festival, w tym roku z podtytułem "Zasoby"), rozpoczyna się wystawa Krzysztofa Solarewicza. Będzie bardzo osobiście, co zresztą nie powinno być zaskoczeniem w przypadku tego artysty. Ale jak podkreśla kuratorka Beata Bartecka, powinniśmy oglądać te zdjęcia tak, jak czytało się stare malarstwo, w którym każdy fragment był inną metaforą i symbolem. O fotografii rozmawiam z autorem.

Posłuchaj całej rozmowy:

"Uśpiłem czarnego kota"
25 sierpnia – 22 września 2017
Miejsce przy Miejscu 14

 


Bądź na bieżąco i zajrzyj na www.facebook.com/rwkultura.
Słuchaj Radia Wrocław Kultura w cyfrowej jakości DAB+, na stronie www.radiowroclawkultura.pl albo tu:

Słuchaj Radia Wrocław Kultura (link do streamu jest dostępny TUTAJ)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama